72 hodin v Budapešti

Ve čtvrtek 12.10. 2017 jsme ve složení (Kufi,Wiki,Anet,Lea,Straka,Rudek,Miki,Chip a Já) vyrazili s naší dodávkou do Maďarska. Přijeli jsme večer . Setkali jsme se s Maďary. Ubytovali jsme se na „hostelu“ a před spaním jsme se prošli městem.

Pátkem jsme začali pracovat a naše stanoviště pro první den byl nějaký velký starý dům, který měl být zrekonstruován k využití „tanečních truhel“ nebo tak nám to aspoň přeložil google překladač. Natřeli jsme pár stěn na bílo a uklidili sklep. S úklidem podlah nám pomohla žíravina. A s transportem věcí z jedné místnosti na druhou nemocniční vozíky. Dorozumívání nebylo problémem říkali nám jen : put it on the garden , put it here a thank you guys .

Od Maďarů jsme na oběd dostali pizzu (Dokonce i jednu řízkovou). A když jsme měli vše hotovo, tak jsme jeli na „hostel“ kde jsme se potřebovali umýt od bílé barvy z malování. Zbytek Dopoledne jsme strávili ve městě a na večeři jsme si dali tzv. street food (hamburgery a langošburgery) .

V sobotu jsme dorazili do školky, kde potřebovali shrabat listí a zbavit jejich zahrádky plevele. Práce nám šla od ruky a tak jsme si zahráli fotbal v mini hřišti a zajezdili si na šlapadlech. Na oběd nám místní správce školky připravil bagety a na pití jsme dostali vodu a plastové kelímky, což vedlo k nápadu pokusit se vysát vodu z kelímku za jednu sekundu. Byli jsme hotoví celkem rychle a tak jsme šli zase do města, kde jsme zhodnotili místní lidi ve skateparku a nakoupili si zásoby v místním maloobchodním řetězci Spar. Pak jsme šli na velkou večeři s Maďary a Chorvaty . Poslední den v Maďarsku jsme před 10 vyrazili z „hostelu“ a šli jsme se naposledy projít ulicemi Budapešti. Pak jsme jen nasedli do dodávky a kolem 16:00 vyrazili zpět domů. Na jedné benzince na Slovensku jsme akorát vylosovali, kdo píše zápis a padlo to na mě. Projekt 72 hodin je super a až na ten zápis to byla dobrá akce. Viděli jsme nové místa, poznali nové věci a lidi a trochu speakovali anglicky.

Další fotky najdete v galerii nebo na FB.

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Vojt@

Délka členství není známa