Vánoční loďka 2017

Létající svíčky?, kufry, lektvary, klobouky, hůlky? kouzla a čáry? ... co to sem pletu? Vždyť jsou Vánoce! Proč nezačínám s dárečky, krb, celý oddíl, zpívání, tradice apod.? No vysvětlení je jednoduché ... letos jsme to chtěli mít opravdu kouzelné, tak moc kouzelné, až se z toho naše loděnice na jeden večer stala Školou čar a kouzel.

Letošní příprava Vánoční loďky, kromě pár schůzek, kde se řekly návrhy a rozdělily úkoly začala v pátek v 8 večer. To jsme se sešli Já, Shaun, Anett, Viki, Losos a Danoo. Trochu jsme se pustili do úklidu loďky, pracovali jsme na výzdobě, která tento rok byla o pár výzdob obohacená, připravili jsme program, ale hlavně jsme si u toho užili dost zábavy. na večeři nám Anett uvařila kastrol krupice, trošku jsme poschůzovali a zakončili to filmem. Zakončili jsme to sice ve 3 ráno, ale práce bylo ještě stejně dost.

Druhý den jsme se vzbudili něco kolem 8, žádné otálení v 9 měl přijít Maco, a chtěli jsme na něho udělat trochu dojem. Přišel Maco, dali jsme si kafe, sesumírovali jsme si co máme hotovo, co nám chybí a pustili jsme se zpátky do práce. Já jsem jel nakoupit, maco pro vozík, Vlci pracovali na dříve rozpracovaných věcech. Vyšlo nám to akorát včas, ikdyž nás Wránovi strašili hodinu předem, ale smůla ono to není takové překvapení, když vidíte jak se to všechno připravuje.

Je 16.43 je čas otevřít dveře, děti přicházejí s kufry a v košilích, za to patří všem dětem, i rodičům velká gratulace, protože, kdykoliv si cokoliv vymyslíme, každý příjde tak jak má. K mému milému překvapení se za cihlovou zdí objevuje i Míra Bujnoch taky v košili, ale bez kufru.

Večer začal rozdělením do kolejí, kdy moudrý klobouk určil, kdo patří do jaké koleje, potém už všichni podle kolejí dostali kravatu a kouzelnickou hůlku. S hůlkama byla hned první soutěž, kdy se jeden tým snažil napodobit kouzlo, které mu předvedl tým druhý. Po několika hrách, přišel čas dárků, kdy jsme se všichni potkali u stromečku a trochu si i zaběhali :D. Losování dárečků probíhalo tradičně od nejmladšího po nejstaršího. Já jsem dostal domácí sušené maso, a můžu říct jenom jediné, LUXUS zmizelo v cuku letu! Dárečky tento rok byly opravdu různé a všechny pěkné. Ano někomu se může zdát, že jeden dárek je lepší než ten jiný, ale Vánoce nejsou o dostávání ale o dávání druhým, být pospolu a užívat si skvělou atmošku. Potom co se rozbalily dárky, už jsme si užívali náladu Vánoc, hodovali jsme, hráli jsme hry, zpívali písničky jako každou Vánoční loďku. Pozdě večer jsme si díky krátkému videu připomněli rok 2017 a nakonec si pustili Harryho Pottera a kámen mudrců.

V neděli ráno jsme dojedli co zbylo na stole ráno a pustili se do rychlého úklidu abychom se mohli vydat domů. Zase to tak rychle uteklo rok 2017 je za námi a čeká nás nový rok plný dobrodružství, tak si ho společně užijme! Tímto všem přeju Krásný nový rok 2018, aby byl ještě lepší než ten předchozí. A díky moc všem kteří jste pomohli!

Kufič

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 7 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.