Javorový - Ostrý, skvělé běžky

Celkem 23 km, nastoupáno 436 metrů a klesání 968 metrů. Slušná bilance. 7 mužů a jedna žena. Mráz a chumelenice. Prostě dobrý den.

Ráno jsme se sešli na Terase konečné. Já, Miky, Vojta, Stráča, Dano a Lea. Počkat, vždyť jsem psal o 8 lidech. Aha, Buldok a Palo čekali pod lanovkou. Lanovka si tiše bručela, když jsme vstupovali do budovy. Šok. Cesta nahoru je za 100,- Tak to jsme už nejeli dlouho. Kupujeme lístky, sedáme na ometená sedátka a celých 15 minut mrznem jak v mražáku. S bolestmi omrzlých prstů, stehen, nosu a celých těl vystupujeme a volíme jedinou možnou cestu záchrany a tou je návštěva chaty a objednání něčeho teplého na rozehřátí. Horká čokoláda a přítulné micky vše dají do pořádku. Protože tuto taktiku nevolíme sami, tak mám podezření, že chatař schválně platí lanovce za to, že lidi co nejvíce vymrazí.

Po rozehřátí se vydáváme na hřebenovku. Nějak jsme si už těch upravených stop užili na táboře, a tak zkusíme trochu staré dobré divočiny. Chumelí krásný prašan, který nám trochu brzdí běžky a tak sjezdy nejsou tolik vražedné. Škoda jen, že pěšáci neví, co je to běžecká stopa a chodí po ní jakoby se nechumelilo. Trasa byla moc pěkná, sem tam stoupáček, pak sjezdík a už jsme pod Kalužným a vidíme, že spodní stopa stejně není upravená. Na Ostrém se pak dovíme, že je to proto, že je zkažený stroj. Dáváme si polévku, pití a trochu zklamání při zjištění výsledků hokeje. Holt Olympiádu s bronzem z hokeje neopustíme. Bude muset stačit bramborová. Ještě, že nám to nemůže zkazit dobrý pocit z pěkného dne a ze zlata od Ledecké.

Cesta dolů na Kozinec je super a opravdu si ji užíváme. Z Kozince opět zcela postaru po ohradách a tak je to jeden držkopád za druhým. Už jsem se dlouho tak dobře nezasmál. Na běžkách jedeme až na Rovňu a dál se to liší. Někteří (ti co mají rádi své běžky) jdou pěšky a někteří jedou na běžkách až na Kamionku. Od tud již všichni pěšky.

Příjemně unaven přicházím domů, kde voní výborná polévka a výtají mne všechny kočky, co jsem nechal doma.

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Maco

Členem oddílu 36 let

Velký kávomil obdařený božskou trpělivostí.