Těšínské hořcování

Nahecovaní plnění úkolů z Hořcové výzvy jsme se rozhodli prozkoumat známé i neznámé kouty měst těšínských.

Sešli jsme se na nádraží v Třinci kolem půl desáté a vydali se směr Český Těšín. Tam jsme se vypravili na náměstí v Českém Těšíně a pak na polský rynek v Cieszyně. Cestou jsme prošli kolem Studny Tří bratří a pověděli si něco o historii obou měst. Pak jsme se vypravili na místo, kde byli vězněni odsouzení.

Dosavadního největšího úspěchu se těšila návštěva židovského hřbitova, zejména pak toho starého. Zarostlé náhrobky břečťany překvapivě učarovaly nejmenším i velkým. Koukli jsme i kousek opodál na „nový“ hřbitov, ten už však neměl to kouzlo. Z velké části za to mohly domy a paneláky kolem. Oproti starého hřbitova se ale pyšnil krásnými „stavbami“, takže i jeho návštěva za to stála.

Slunce začínalo pálit čím dál tím více, tak jsme se vydali do stínu parku na Zámeckém vrchu. Na Piastavské věži jsme spočítali schody, koukli do místní rotundy a po krátké procházce napříč parkem jsme si dali „zmrzkový“ rozchod a pauzu.

Pomalu bylo na čase začít se vracet do Českého Těšína, kde jsme „piknikovali“ na náměstí. Tedy někteří "piknikovali", jiní blbnuli u fontány. Pak jsme měli ještě nějaký čas, a tak jsme se rozhodli pro další "atrakci", tentokrát ve formě hřiště u střelnice.

Po chvilce nám to ale stejně nedalo, a tak jsme se kolem Olzy vydali přes lávku zpěv do Cieszyna, abychom okoukli hřiště polské, které ale tak fajn jako to české nebylo. Pak už jsme se vydali zpátky na vlak, a tak jsme opustili místní česnekový háj, kde bylo hřiště.

Na závěr stačí říci, že to byl skvělý den se skvělou účastí 20 lidí a i když jsme nachodili asi „jen“ 10 kilometrů, tak jsme byli utahaní ažaž. 

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Smíšek

Členem oddílu 18 let

Je všude tam, kde je potřeba roztlačit kamion, přenést obří balvan, nebo něco rozdrtit kladivem (třeba kost). Jinak naše máma, ségra, opora.