Cestou ke čtyřem značkám

Českopolskou hranicí nejen za poznáváním kytiček a stromů. Taková byla další „hořcoakce“.

Oproti minulého týdne byla účast znatelně menší. I tak jsme se jako šest statečných vydali vstříc sobotní procházce na Krkavici. Naše cesta začala v Návsí, kde jsme se vydali vzhůru na Stožek. Velký kus jsme šlapali po asfaltce, a aby nám cesta rychleji ubíhala, pustili jsme se do poznávání rostlin. Samozřejmě pod záminkou hořcové výzvy. Později jsme se ale rozhodli, že se za poznáváním kytiček budeme vypravovat častěji.

Po nějaké době jsme narazili na Farmu pod Filipkou, která zde stojí nově, a tak jsme si vlastně neplánovaně splnili další úkol. Okoukli jsme ovečky a štěňátka, dali si malé občerstvení a po pauze pokračovali vzhůru směrem na Stožek.

Tady nám dal zabrat poslední úsek 300 metrů, ale zvládli jsme to. Před námi nás čekal úsek trasy, kde vždy byly dokonce 4 značky najednou. Nakonec tam byly jen tři, a tak jsme si provokativní foto pro ostatní ušetřili. Čtvrtou jsme ale v průběhu trasy zvládli taky.

Jak nám ubíhaly další a další kilometry a přibývaly další body do výzvy, tak jsme se rozhodli skočit do potoka a připsat na svá konta body další. Některé chvilky byly krušné, protože potok byl opravdu ledový, ale nakonec všichni své dvě minutky v potoce vystáli.

Nakonec jsme došli až do Radvanova a odtud už si to fičeli na nádraží v Návsí a domů. Stačí dodat, že je škoda té malé účasti, i tak to byla moc fajn a vydatná akce.

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Smíšek

Členem oddílu 17 let

Je všude tam, kde je potřeba roztlačit kamion, přenést obří balvan, nebo něco rozdrtit kladivem (třeba kost). Jinak naše máma, ségra, opora.