Javorový - Ostrý

8:45 kráčím s Mikym a Vojtou na zastávku autobusu a už z dálky vidíme Chipa, Rudka a Stráču jak stojí v hloučku, drží si své běžky a baví se. Asi probírají, kam se pojede a jestli je nahoře dost sněhu a zda nezmrznou na lanovce.

Autobus už přijíždí, rychle se domlouváme, kde dnes půjdeme. Rozhodnutí, kvůli množství sněhu a počasí, padá na trasu Javorový - Ostrý, kde je nějaká šance, že při neustálém sněžení bude stopa.

V autobuse potkáváme Hanyse a prohazujeme pár slov. Jel zrovinka na snowboard. Hrc a jsme zde. Nějak rychle uběhla cesta a tak vypadneme u Miarky, než nám autobus zavře dveře. Hurá na lanovku a pak trochu toho chladu na sedačce a už jsme na Javochu. Dneska to ani nebolelo. Na Javcu si dáváme malé občerstvení a pak už hurá na běžky.

Protože venku fouká a stále sněží, vydáváme se na spodní cestu. Sjezd ke stopě je velmi zábavný, většina z nás se válí na cestě častěji než by chtěli. Sníh je parádní a teplota tak akorát. Cestou se stále zlepšujeme v technice, což není po roční pauze divu. Už je to tu, skoro domácí chata Ostrý. Sjedeme malý kopeček před Ostrým a vcházíme na chatu. Přivítá nás teplo, vůně jídla a spousta známých tváří.

Po polévce a pití vyjdeme před chatu a vrháme se opět na běžky. Tentokrát nás čeká sjezd dolů do Třince až kam nám sníh dovolí. Kozinec skončil, dá se sjet až dolů. Překvapení pro nás bylo, když jsme zjistili, že během dne nasněžilo tolik, aby se dalo dojet na běžkách až na Terasu.

Co dodat. Vlčí akce na běžky, super 25 km s dobrým sněhem.

Hodnocení článku

3

Autor článku:
Maco

Členem oddílu 35 let

Velký kávomil obdařený božskou trpělivostí.