Setkání se Slovinci

Psal se první březen 2019, když dva odvážní vlci- Ania a Dano vyrazili na vlastní pěst na dvoudenní očistec do kostela.

Vyrazili jsme v pátek odpoledne a do Brna jsme dorazili při pozdním večeru. Sešli jsme se všichni, co řeší erasmus :--). S přehledem jsme našli svoje ubytování, jelikož na nás už z nádraží koukala věžička kostela. Dorazili jsme na místo a prošli si školeníčkem: "Moc uklízet nemusíte, vlastně neuklízejte vůbec jo a kdyby se něco rozbilo, tak to neřešte" (ubytování 20kč/noc). Bydleli jsme v dlouhé světničce, v niž jsme slyšeli bohoslužby asi rovnou od Maca- stylově z ventilace. Při prohlížení klubovny jsme si všimli jisté krabice a pochopili slova vedoucího "Kdybyste si chtěli vyrábět něco z izolepy, tak klidně můžete."- krabice přeplněna všemi izolepami světa. Tenhle čistě chlapecký TOMický oddíl se pyšnil vybraným humorem- ostatně jako všechny oddíly TOMíků, který na nás sršil odevšad.

Druhý den se nesl ve znamení RANDE SE SLOVINCI. Ráno jsme se nasnídali a umyli po sobě v místní úžasné kuchyňce ala "Teče jenom studená voda a jeden kohoutek zůstává v ruce" a vyrazili na cestu. Dano, který odmítá veškeré moderní technologie prohlásil, že se zeptáme"tamté paní", když jsme se k oné osobě přiblížili přistál mi u nohy plivanec- odmítnutí, takže jsme se spolehli na moderní technologie a vyhledali si spoj za naším vedoucím Jacem. Jaco-pamětník-erasmus veterán nám poskytl konzultaci ohledně našeho projektu a procvičil naše mozkové závity A-Z kvízem. Od Jacka jsme vyrazili s úžasným zpožděním 10 minut na ono osudové setkání. Slovinci byli 4. Všichni jsme byli hladoví, takže jsme vyrazili do "nejbližší" restaurace. Než nás velmi milá obsuha potěšila přinesením jídla, pustili jsme se do hodinové konzultace našeho projektu. Po jídle rozbor pokračoval. Náš projekt jsme kompletně překopali v prospěch obou stran.

Po setkání následoval zasloužený výlet. S Jackem a jeho rodinkou. Vyrazili jsme na "nedalekou" rozhlednu Kobylí, občerstvili se a jelikož už byl večer, tak jsme vyrazili směr domov- kostel. A další ráno směr domov-domov.Hodnocení článku

5

Autor článku:
Ania

Délka členství není známa

Cílevědomá, přátelská, někdy nabroušená a ostrá jako břitva. Značka: pokoru se teprve učím.