Jak jsme se pásli v Hlučíně.

Každoroční turnaj v softu nepřinesl téměř nic nového. Malíci to zvládli na výbornou, staříci podle předpokladů.

První červnový den jsme do Hlučína zamířili v pozici obhajců titulu. Jak ale posléze zjistíte, tento tlak jsme neunesli a tentokrát jsme skončili bez pařezu. Pojďme ale postupně. Převážná většina z výpravy zamířila na místo určení vlakovou soupravou Českých drah, přičemž již ve vlaku se vyskytl menší problém. Smíšek se svou skupinou totiž nemohl nalézt Kufiho, Verču, mě a Ondru, kteří jsme přistoupili dříve. No s orientací to měl Smíšek vždycky slabší. Nicméně nakonec se zadařilo a po více než hodině putování jsme dorazili do Děhylova a následně jsme se pěšmo přesunuli k Hlučínskému jezeru.

Hned úvodní utkání naznačilo, že staříci budou mít velké problémy s udržením konzistentního výkonu. Malíci prošli celým turnajem jako nůž máslem, avšak hvězdná sestava staršího týmu nezískala úvodní vítězství. Po divokém zápase se Čmoudy jsme byli pod tlakem a druhý zápas jsme museli zvládnout. No naštěstí jsme šli do něj s pokorou a dokázali jsme zužitkovat chyby ve hře soupeře. KTO jsme deklasovali 13:3, tudíž jsme se mohli poprat o přední příčky skupiny. Naneštěstí jsme do skupiny nafasovali také BVÚ, se kterým jsme hráli vyrovnanou partii, avšak v koncovce zápasu jsme selhali v poli. Tento zápas nás tedy odsoudil k boji o páté místo.

Nutno ještě zmínit, že Přemek, Macík a Smíšek byli draftováni ke Kadau, které mělo nedostatek hráčů. Asi to byla opravdu nouze, neboť přijmout tyto veterány chce opravdu kuráž. I přes značné oslabení, které jsme do opavského celku vyslali, však KADAO ukázalo své kvality a dokázalo vyhrát svou skupinu. Následně pak vyhrálo celý turnaj, z čehož bude naše trio odpadlíků na hrušce ještě pár týdnů. Vraťme se ale k elitnímu výběru starších. Již značně zmordovaní a oslabení (Pepíček odjel na oslavu) jsme nastoupili do souboje poražených. Po zářezu sudího jsme bohužel od úvodní směny ztráceli, což vyústilo v následnou prohru.

Se součtem prvního a šestého místa tak podle očekávání nepřišel kýžený úspěch v podobě zisku pařezu. Ale co, příště kvalitněji potrénujeme a půjdeme do toho s pokorou zápas od zápasu.

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Šnek

Členem oddílu 18 let