Na kolech s horkými hlavami

Původní trasu jsme hned ráno drasticky upravili, ale důležité je, že všichni sobotní cyklovýlet zvládli bez ztráty kytičky.

Tož jak bych začal....možná tak, že jsem na téhle akci vůbec neměl být. Jenže, co se nestalo. Slečně Sliwkové přijel z Rakovníka nevybouřený Pepík a rázem se hledala náhrada. No, co bych pro jejich spokojený vztah neudělal, že? Tak jsem se v sobotu s vidinou příjemné jarně-letní vyjížďky pakoval do Třince.

Na Centru jsme se pomalu všichni scházeli, když mi najednou zvoní telefon. Maco! Že prej nemůže najít klíče od auta. V tu chvíli mě napadlo, z jakého důvodu máme jet na cyklovýlet vlakem do Ostravy a tam někde bloudit? Tak Maco sice našel klíče, ale po dalším telefonátu jsme odsouhlasili vyjížďku v blízkém okolí. Směr byl určen na Žermanky, což se nakonec zjevilo jako velmi dobrý nápad. Mimochodem je třeba ocenit pohotovost zastupujícího vedoucího (čti Šneka), který během dvou minut vymyslel naprosto dokonalou trasu.

Vydali jsme se tedy rozvážným tempem přes lesopark do Oldřichovic a Gutů. Již v rámci tohoto úseku jsem se cítil jako při tréninku na Tour de France, ale ani několik výšlapů na místní kopce nás neodradilo od pokračování. Jeli jsme proto dále do Smilovic, Komorní Lhotky a kolem Nošovic jsme už zamířili k naší primární destinaci, Žermankám. Tam jsme se zjevili zhruba kolem dvanácté, což byl ideální čas na výraznější přestávku spojenou s koupáním.

Po zhruba hodinové pauze jsme se vydali dál. Jenže sto metrů od bývalého kempu byla provedena další zastávka k občerstvení se. Přeci jenom jsme neodolali chlazenému nápoji a Strom si taky musel už podruhé dofoukat kolo. Naštěstí tak činil naposledy. Posléze už naše kola postupovaly jen kolem Žermanic do Tošanek, Hnojníku, Střítěže a Nebor. Následovaly Oldřišky, kde jsme se rozdělili na tři skupinky. Buldok a spol. zamířil do Tyry, Macovci na Terasu a já s Anežkou zpět na Centrum.


Celková trasa: 59 km

Teplota: 40°C

Počet propocených triček: 9

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Šnek

Členem oddílu 17 let