Hohe Wand 2019

Hohe Wand? Tak určitěěě !!!

"Doufám, že se si uděláš čas na ferraty" znělo z úst Míry, po fiasku s instruktorským víkendem. A světe zboř se, ono to klaplo....Maco naplánoval akci za odměnu, kombinovanou se školením o lezení na ferratách. Páteční odjezd jsme si dovolili odložit až na sobotní časné ráno, a tak jsme ve složení Maco, Rosťa, Miro, Ania, Kačes, Pepíno a Losos vyrazili nejprve do Olomouce pro Kufiho, následně směr Mikulov.

Počasí zrovna příznivé nebylo, dle snímků z radaru nám v Hohe Wandu pršelo a déšť se přesouval směrem na Mikulov. Tím pádem nebylo kam spěchat, tak jsme mohli za zvuků plašičů špačků ve vinohradech navštívit Svatý kopeček a místní cukrárnu. Po kultuře v Mikulově nás čekala cesta do Hohe Wand Blick-Camp, kde jsme postavili stany a šli na obhlídku tras a malou vycházku. Večer se nesl v duchu večeře, hledání trasy zítřejší ferraty a plkání o všem možném. Pepíno vygůglil trasu, vypadala zajímavě, a tak jsme se svěřili do jeho rukou...jak bláhové.

Ráno nás probudilo azuro a než bychom se nadáli, přejeli jsme kousek do vedlejší vesničky, kde jsme se navlékli do úvazků a začali jsme stoupat k začátku zvolené Pepínovy trasy. Pohled vzhůru nás nerozhodil, avšak na prvním poměrně komplikovaném místě se ukázalo, že tato ferrata nás pěkně potrápí. Vypadalo to asi tak, že jsem si připadal, jako bych šplhal po hromosvodu, zapřený nohama jsem na rukách tahal svých 90 kilo. Mladická mrštnost byla ta tam, chyty v nedohlednu (ikdyž Adam Ondra by si určitě jednou rukou protíral oči a druhou by se škrábal na zadku). Na druhém krizovém úseku se Maco rozhodl nepokračovat, ruce vypověděly službu, navíc situaci vyhodnotil jako zkušený ferratista a odebral se k autu. Lehčí úseky se střídaly s těžšími, kořením byla pěkně houpající lávka stejně jako lano na v podstatě kolmé stěně. Okolo nás plachtil větroň a počasí bylo jako malované. Prostě paráda. Na posledním úseku, jsme si odzkoušeli záchrannou akci Mira, který se během záchranné operace skamarádil se vsetiňákem Jardou Tomaštíkem. Zbývalo najít cestu zpět k autu. Míjeli jsme rakouské výletníky a lehkou asi B ferratou sestupujeme k autu. Čekala nás cesta domů s krátkou zastávkou na jídlo a v Olomouci, kde jsem hodili přes palubu Kufiho.

Přátelé, kamarádi, na závěr drobná rada.....Hohe Wand?... Ferraty ?... Tak určitěěěě !!!

Rosťa

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Rostislav Capil

Délka členství není známa

Bodrý chlap. Základní heslo "Co je křivé, to je valašské". Tak na tom se shodneme.