Listopadový Ondřejník

Poslední listopadový den jsme si vyšli na pěší výlet po kopcích v okolí Frýdlantu nad Ostravicí. Došli jsme k chatě Ondřejník a z ní jsme se vydali místo Kunčic do Čeladné.

Poslední ráno měsíce listopad, den před první adventní nedělí, si 15 dětí a jeden vedoucí (Mája, Čenda, Miky, Strom, Myšák, Filda, Filip, Bea, Ela, Anežka, Krtek, Maty, Vašo, Míša, Naďa a Kačes = já) sbalili batůžky, nasedli na vlak a vydali se směr Frýdlant nad Ostravicí. Z Třince to je vlaky cesta zdlouhavá. Protože jsme jeli dohromady 3 vlaky, neobešlo se to bez komplikací - do Českého Těšína jsme dorazili se zpožděním, ujel nám tedy spoj do Frýdku-Místku. Nedalo se nic dělat, museli jsme počkat na další. Čekání jsme si zkrátili Ultimate ninjou, který byl atrakcí i pro místní obyvatelstvo. Zbytek cesty se obešel bez komplikací a my z nádraží ve Frýdlantu vyrazili na chatu Ondřejník.

Cesta krásně ubíhala, přestože převýšení bylo místy náročné. Pěkně jsme si šlapali, občas si odpočinuli, až jsme došli k chatě. Koukli jsme na místní kapli, projeli se na kolotoči, snědli zelňačku a vyrazili dál. Pokud nebe nezastínily občasné mraky, svítilo zimní sluníčko. To bohužel nedokázalo pořádně zatopit, byla pěkná zima. Protože jsme ztratili celou hodinu v Těšíně, museli jsme upravit naši trasu. Vydali jsme se tedy po modré k rozcestníku pod Skalkou a od něj jsme měli jít do Čeladné. Lehký sněhový poprašek sváděl k tomu, aby se v něm pořád někdo válel a dělal si sněhové koule. Zahráli jsme si taky Čísla - bohužel jsem nevyhrála ani jednou. Naneštěstí došlo kvůli kůrovcové kalamitě ke kácení stromů, marně jsme tedy hledali žlutou značku, po které jsme se měli vydat. Ještě že jsou mobily! Značku jsme nakonec v lese našli a mohli se spustit po svahu dolů. Jen jemně zasněžená sjezdovka vybízela k tomu, aby se po ní válely sudy!!! Já byla rázně proti, protože pod sněhem bylo krásně blátivo, ale ta tlupa si ze mě samozřejmě nic nedělala, hodili mi batohy a už se kutáleli. No ale zkuste jim kazit tu radost. Navíc...vraceli jsme se potmě - špína není vidět.

Vlak zpět domů jsme stihli tak akorát. Všichni jsme nadšeně jeli domů, do tepla.

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Kačes

Délka členství není známa

Technicky zdatný a zručný ....žena. :-) Bojovné a statečné srdce, znalec vícenohé havěti. "Co nesnášíš musíš dobře poznat."