Maracaibo v pohbu

V květnu a červnu 2020 jsme se dali do pohybu, a to všichni: malíci, tomíci, vlci a dokonce vedoucí! A co to vlastně znamená, že jsme byli v pohybu?

V rámci projektu Šablon jsme my, TOMíci Maracaibo 1303, jako jeden z mála oddílů dostali možnost se realizovat. Úkol zněl jasně: Naučte se něco, co ještě neumíte a dělejte, co jste ještě nezkoušeli. Na začátku jsme si říkali, že to bude těžké, přeci jenom náš oddíl toho už vyzkoušel tolik... Ale přece jenom jsme na něco přišli. Ještě nikdy jsme si společně nedali pořádně do těla, necvičili ani nezkoušeli rogaining. Našim cílem tedy bylo dát se fyzicky dokupy, lépe řečeno totálně se rozložit a pak zase složit, jo a pak ještě jednou!

Vytvořili jsme několik odpoledních akcí, všechny se stejným cílem, který podpořilo ještě i karanténní válení se doma, pořádně si zasportovat. První 2 z 5 akcí nesly název Rogaining. Účastníci si na začátku připomněli práci s mapou a buzolou a následně se vydali na krátký "test" jejich znalostí - měli podle azimutů nakreslit obrázek. Zlatá tečka rogainingu byl krátký závod právě podle azimutů. Děti si v týmech navzájem nachystaly trasu závodu a následně se opačný tým snažil trasu projít a sesbírat všechny lampionky. Tak kardio by bylo za námi a co dál?

Další tři akce byly zaměřené na posilování. Účastníci, jenž nás poctili hojnou účastí se během odpoledních "fyziček" učili správnou techniku dřepu, kliku, výpadu, shybu a dalších cvičení. Posilování bylo proloženo soutěžemi v týmech a oblíbenými hrami. Dětiměli možnost po celou dobu sbírat body - za techniku, nápaditost u her, odhodlání, snahu a chuť.

Nakonec proběhlo vyhlášení nejšikovnějších - těch kteří udělali největší progress nebo prokázali nevídanou snahu. Všechny účastníky však čekala sladká odměna.


Tak zase u dalších Šablon, ahoj!

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Ania

Délka členství není známa

Cílevědomá, přátelská, někdy nabroušená a ostrá jako břitva. Značka: pokoru se teprve učím.