Zlatá horečka v Kalifornii (LT 2020)

V dalekém státě Kalifornie bylo v řece nalezeno zlato, odvážná parta zlatokopů se vydala na nebezpečnou cestu za bohatstvím.

Po zdluhavé cestě přes rozlehlá území jsme konečně dorazili na místo, kde jsme postavili stanové městečko, do Sloupu na Moravě. Bytelné stany slibovaly pohodlí a milá paní kuchařka Smíšek pro nás už měla připravenou skvělou večeři. Naneštěstí jsme si s sebou přivezli déšť, který trval po celé dva dny. Počasí nám náladu zkazit nemohlo! Nakoukli jsme pod pokličku základním zlatokopeckým dovednostem, zabojovali jsme si o zásoby a zkusili si zahrát Carcassone. Sličné indiánky nám představily umění tvoření lapačů snů, které jsme si pak sami vyrobili a ozdobili jsme si jimi stany. A protože je Západ opravdu divoký, došlo i na duely a první přestřelky, kdy kulky svištěly vzduchem.

Počasí se nám začalo konečně umoudřovat a třetí den nás probudily kopyta velkého stáda bizonů. Mohli jsme si tak nabrat zásoby masa a kožešiny! Vznikly také unikátní fotografie (foťák je novodobý vynález). Slunce konečně pořádně pálilo! Do městečka se nám dostávalil i nebezpeční zločinci, třeba takový Franta Láznička. Skvělí zlatokopové ho naštěstí brzy vypátrali (na jeho oblíbeném místě - ve sprchách) a dostali za něj bohatou odměnu. Hřebem dne bylo objevení zlata v místní říčce, kde se o něj strhl rýžovací boj. A protože jsme si pořádně vydělali, mohli jsme nové úspory pořádně roztočit v casinu! A taky na parádním výletě, kde si každá zlatokopecká banda užila trochu klidu. Někteří šli na průzkum do jeskyní, jiní navštívili nedaleký lom.

Koně k Západu neodmyslitelně patří, a ke koním patří závody! Koně pádili s větrem o závod, jednotlivci i trojspřeží. A protože celý den začal soutěžně, neobešel se ani bez výzvy o nejlepšího střelce na místní střelnici.

Zlatokopové jsou neohrožení, nebáli se ani pomoct místním poštám při přenášení důležitých dopisů, balíčků a telegramů přes nepřátelská území indiánů či okolo loupeživých band. Když už jsme u té odvahy, tak tu předvedli také při sestavování portrétů členů místních gangů. Nebo při nočním průchodem stezkou starých vládců. Vychvylovaná odvaha je ovšem k ničemu. když se ve městečku objeví cholera, která vás pořádně prožene.

Městečko se nám rozrůstalo a bylo na čase, aby se k němu přovedly koleje. Bohatý magnát nabídl peníze a na našich zlatokopech pak bylo koleje postavit a zajistit, aby žádý vlak nevykolejil. Při pokládání kolejí se našly indície i ke skvělému indiánskému pokladu, kam si všichni zaběhli.

Veškeré bohatství, které jsme si za dva týdny tábora nastřádali nám v posledních dnech ukradlí proradní Daltonové! Nenechali jsme to jen tak a vydali jsme se po jejich stopě. Peníze jsme po divoké přestřelce dostali nazpět, ovšem to vzrušení z akce nám zůstalo až do večera!

Odjezd domů provázelo pěkné počasí, ale zároveň trochu smutná nálada. S kapsami plnými zlata budeme ještě dlouho vzpomínat na dobrodružství v Kalifornii, na večery u ohně, luštěniny každý den na všechny způsoby, na lov zločinců, softové turnaje, přestřelky a hlavně na skvělé zlatokopecké kamarády.

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Kačes

Délka členství není známa

Technicky zdatný a zručný ....žena. :-) Bojovné a statečné srdce, znalec vícenohé havěti. "Co nesnášíš musíš dobře poznat."