Mánesovka 2020

Dálkový pochod Mánesovou stezkou je již tradiční akce pořádaná KČT. I letos jsme jí byli součástí.

Ná Mánesovku, první akci v novém školním roce, jsme se sešli v příjemném počtu. Společnost mi dělala Barča, Mája, Dodo, Filip a David, Anet, Kryštof, Domča alias Krtek a nováčci Viki s Ondrou. Celou rozdováděnou bandu doprovázeli ještě dva vlčí odvážlivci - Prokop a Vítek.

Protože je Mánesovka už "profláklá" akce, sjelo se na ní spoustu lidí z mnoha koutů Beskyd. Vlak do Návsí, kde byl start na trasu 15 km, byl tedy značně přeplněn. Mnoho lidu bylo také na startu, kde jsme se trošku zdrželi. Ale alespoň jsme se vyhli tomu, že bychom šli v obrovské skupině na Kozubovou. Cesta nám pěkně utíkala, hráli jsme si čísla, povídali si, jedli svačinky od maminek. Na Warcopu jsme potkali další vlky (Rudka, Barču a Chipa), kteří razítkovali účastnické listy. Příroda nám ale umí občas pěkně zavařit, tentokrát na nás poštvala lesní včely. Filip dostal pár žihadel, které nesl ovšem super statečně, jako správný tomík! Bohužel, Filip a s ním i brácha kvůli žihadlům museli domů.

Zbytek party pokračoval neohroženě dál. Kozubovou jsme zdolali v příjemném tempu, nahoře si dali další mňamku a už jsme fičeli dolů. Hra na čísla pokračovala tam, kde ji přerušily včely. V cíli jsme dostali Tatranku, ale hlavně jsme si dali placky a langoše! Po těch 15 kilometrech jsme se na ně opravdu těšili. Abychom ty kalorie ještě trochu vychodili, zašli jsme si na vlak do Bocanovic, odkud už to byla přímá cesta domů.

Akce byla super - hory, trochu vzrušení, zábava, nic z toho jí nechybělo. Už se těším na příští Mánesovku!

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Kačes

Délka členství není známa

Technicky zdatný a zručný ....žena. :-) Bojovné a statečné srdce, znalec vícenohé havěti. "Co nesnášíš musíš dobře poznat."