Vlčí přechod aneb dva dny na tripu

Po LOVu proběhl tento víkend další přechod hor na více dnů. Tentokráte vlci vedení Šnekem navštívili nádherné podzimní Beskydy, které jim... 

17.- 18.10. 2014 

V pátek ráno se všech pět účastníků: Šnek, Luss, Míro, Kačulis a Kufi sešli na autobusáku, tak aby stihli autobus, který jel pod javec k lanovce. Málo vyspaní vlci se rozešli směrem k lanovce kde si nebyli jisti tím, že ji stihnou, ale naštěstí pro ně, naneštěstí pro dvě paní obsluhující lanovku, které vyrušili z cigaretky, kterou si dávali jelikož bylo nepravděpodobné, že tam někdo příjde, lanovku stihli s malou rezervou. Tak už jenom koupit lístek (co kdyby vás chytl revizor?) a vzhůru nahoru. To, že vlci většinou na javec chodí pěšky bylo poznat tím jak moc se na lanovce bavili, jako by tam byli někteří poprvé. Naštěstí nikdo nevypadl a tak se mohlo pokračovat dál směrem k Javorovému, kde si dal Šnek snídani a pak na Kalužný.

Ač se ta cesta zdá taková nudná hned zpočátku si někdo velmi všímavý všiml Jelena, který vlkům proběhl přes cestu, podíval se na ně, a tak jak se objevil tak i zmizel. Krásné zvíře a bylo vidět, že je ještě mladý, jelikož ještě neměl tak velké paroží. Po zbytek cesty se skupina rozdělila na Kluky a holky. Cesta na Kalužný jak všichni víme bývá vždy blátivá a když po ní pojezdí lesní technika tak je jak zákopy z první světové války. No vlci se dobrodili na Kalužný, kde měli menší občerstvovačku a pokračovali směrem na Slavíč. Cestou se celkem rozpršelo, takže museli nasadit své pláštěnky a pokračovat v cestě. Když došli na Slavíč, tak  je u vchodu čekali dva psi, kteří tak nepřátelsky štěkali, ale když se vlci přiblížili blíž, tak šlo vidět, že pes má trošku respektu z vlka. V chatě bylo taky dost psů, takže tam bylo spíš přepsíno než přelidněno. Vlci jelikož potřebovali načerpat energii na další kilásky, tak si dali po polívce. Ti co měli česnečku tak ju měli dost kyselou a ti co si dali zelnou na půl dostali dvakrát 75% a tudíž platili víc než přemýšleli. Když vyšli z chaty nečekalo je žádné azuro, které si místo toho deště představovali, ale zase déšť. Před sebou měli ještě Malý Polom a pak už jenom cíl cesty Bílý Kříž. tak přidali do kroku, ať jim to krásně utíká. Než byste řekli švec, už bylí na Malém Polomu, kde zjistili že Malý Polom je veskutečnosti Malým Polom.... Je to pravda nebo chyba 5 turistických značek. Cestou z Malého Polomu na Bílý Kříž se dozvěděli pár pravd a tajemství, které si s sebou vezmou do hrobu a ustupující déšť jim otevřel cestu k Bílému kříži, kde si ti promrzlíci dali Kofolu a teplý čaj a šli si najít místo na přespání. Cestou z Bílého Kříže směrem od Visalají našli uprostřed lesa nádherný Palouček, kde rozbalili stan, uvařili jídlo a po setmění se dali na kutě. (asi v 19:30) poté je uprostřed noci probudil Míro, že potřebuje na záchod a tak se přes všechny prodíral. (kupodivu bylo 21:20) a pak už noc probíhala dobře, jen pár lidí nemohlo kvůli Kufimu usnout, protože prý chrápal.

Sobotní ranní vstávání bylo nic moc, jelikož místo normální karimatky si vlci pod záda hodili Mírovu Jogistickou podložku a taky to šlo na nich poznat, ale není nic co by nespravila snídaně a sluníčko po dni plném deště. Kvůli jednomu špatnému kotníku Šnek vyhlásil stav nouze, kvůli kterému museli vlci do zlatníku na autobusovou zastávku a pak už jenom Frýdek - Český Ťešín - Domů.

P.S. Díky za krásnou Akci, a ikdyž jsem měl z toho strach, tak to bylo Supr tak někdy příště :3 :D 

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 7 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.