Moravice

Ráno jsme se sešli u loďky, a naložili jsme věci do dodávky. Když bylo všechno hotové, vyjeli jsme. Cesta trvala cca hoďku a půl. Miro nás zavezl na parkoviště, vyložili jsme věci a nafoukali lodě. 

Miro odvezl dodávku do cíle, a pak stopem přijel zpátky. My jsme už mezitím všechno přichystali. Maco nám rozdal náramky a vyjeli jsme.

Ze začátku jsme si zvykali na značně větší proud než na Sázavě. Ale pak už to bylo v pohodě, a za ten proud jsme dokonce byli vděční.

První jez byl hnedka na začátku a dal se sjet docela dobře. Před druhým jezem jsme se ale zastavili na oběd. Pak nám Maco dal instrukce a my jsme vyrazili. Ale než jsme ho sjeli, museli jsme ještě dost dlouho čekat, protože se tam najednou vynořilo hodně lodí. Jez jsme nakonec sjeli v pohodě, všichni celí a zdraví.

Po několika kilácích jsme se zastavili, protože jak říkal Maco, nás voda předběhla. Navíc jsme si každý chtěli vyzkoušet jízdu na kajaku. Musím říct, že je to docela fajn a že se to všem líbilo.

Po deseti minutách jsme opět vyrazili, ale to jsme byli už 2 km od cíle.

Do cíle jsme dojeli v pořádku, akorát se nám nedařilo zastavit. Nakonec nás chytil nějaký pár a dokonce nám vytáhli loď na břeh.

Lodě jsme očistili, vyházeli z nich větve apod., a vyrazili se převlíct do dodávky. Potom si každý z nás koupil párek a kofču. Když lodě vyschly, vypustili jsme je, vyčistili a sbalili. Nanosili jsme to do dodávky a vyjeli.

Tentokrát řídil Maco, protože jsme Míra vyhazovali už v Ostravě.

Do loďky jsme dojeli za světla, ale než jsme všechno vybalili a uklidili, značně se setmělo. Maco nás dodávkou rozvezl domů.

Ewa

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Maco

Členem oddílu 36 let

Velký kávomil obdařený božskou trpělivostí.