72 hodin

Po naší loňské premiéře 72 hodin jsme se i letos rozhodli, že se zúčastníme. A vzhledem k tomu, že jsou nám nejblíže právě témata pro přírodu, tak jsme i tentokráte zvolili úklid. Na rozdíl od loňska jsme si ale vybrali okolí řeky Olše.

Ačkoliv se nás sešlo méně než jsme plánovali a museli jsme tak ustoupit od úklidu přímo ze řeky na lodích, myslím si, že jsme toho zvládli kupu.

Sešli jsme se v naší klubovně kolem osmé hodiny ranní, vybavili se vším potřebných a vyrazili k místní lokalitě Zobawa. Právě od tohoto místa jsme se zvesela pustili do úklidu levého břehu řeky. Jak se začaly plnit první pytle, začaly se pomalu ale jistě objevovat i první kuriózní odpady.

Mezi množstvím sáčků, skleněných a plastových lahví tak došlo i na věci jako basketbalový míč či celé umyvadlo. Škoda jen, že tyto kuriozity končí v lesích nebo u řeky místo na sběrně odpadů.

Tak jsme pročistili úsek řeky až k naší klubovně. A celkový výsledek?

15 ochotných a nadšených lidičků zvládlo za přibližně 6 hodin vysbírat celkem 24 velkých odpadových pytlů, což je tedy slušný počet. Udělali jsme něco pro naše okolí, ulehčili tak řece a zároveň strávili čas s těmi, které máme rádi.

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Maco

Členem oddílu 36 let

Velký kávomil obdařený božskou trpělivostí.