Vánoční gril

… takže z akce vyplynulo několik poučení do budoucna. Už ne gril, skoro nic jsem z odpoledne a večera neměl. Byl jsem u grilu a nevím co se kde dělo. Navíc toho nádobí, které se dobře myje venku v létě, ale v zimě je to opravdu špatný nápad. Uvnitř to pak na nějaké velké vaření a mytí není uzpůsobeno, přece jen to není chata. Více se zaměřit na rozbalení dárků, kromě pár lidí vlastně nevím, co kdo dostal a tím pádem jsem se nemohl podívat,  jak moc jste byli šikovní při výrobě. Prostě příště trochu jinak.

Já, Káče a Míra jsme se sešli v 10 ráno, dali kafe a začali plánovat, co se musí koupit a co vlastně připravíme. Okolo poledne jsme se vrátili z nákupu a to už v krásně vyhřáté klubovně byli Kufi a Shaun. Zajeli jsme ještě pro jeden gauč, který někdo chtěl vyhodit a byl ještě dobrý pro naši klubovnu a doplnili jsme si s ním posezení u krbu. Kolem druhé jsme se začali chytat vaření a na 15 hodinu přicházeli první účastníci. Odevzdali dárky, šli do klubovny a hráli stolní a jiné hry. Někdy za tmy jsme si dali rybí polévku, salát a grilovaný kousek ryby.

Hurá konečně přijde čas na rozdání dárků, cukroví a zpívání. Hned jak jsme vyšli před klubovnu k našemu stromku, tak začal ohňostroj. Krátký, ale dobrý. Pak se už losovalo, kdo dostane jaký dárek a začalo se samozřejmě od nejmladšího. Hurá nahoru, rozbalit a hodovat a zpívat a kecat. Bylo nás tu šumně kolem 35 lidi.

V osm se někteří odebrali domů a ostatní se podívali na vánoční pohádku a pak už jen spát. Teda to by tu nesměl být naspeedovaný Donald, který svou nepotřebu spánku musel roznášet svou neustále tlachající hubou na ostatní. No zdárně mu sekundoval Pepe.

Ráno nás pak místo úklidu čekaly galeje a hlavně díky grilu. Musím říct, že se toho všichni zhostili dobře a bylo za chvíli hotovo.

Akce to byla z mého pohledu dobrá. Někdo říkal, že je to lepší než na Ostrém a někomu se více líbila atmosféra chaty. Obávám se, že v tomto počtu by byla atmosféra pryč. Příští rok nás čeká důležitý úkol, poučit se z této akce a doladit ji tak aby se z ni stala příjemná akce bez velkých nároků na úklid.

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Maco

Členem oddílu 36 let

Velký kávomil obdařený božskou trpělivostí.