Svět vědy a techniky Ostrava

Krásného a slunečného dne 7.2.2015 jsme se pro změnu nevydali za krásami přírody, ale za krásami poznání. Naším cílem se stal ostravský Svět vědy a techniky.  Výlet jsme započali pod vedením Luss doslova z centra Třince, odkud nás vlak dovezl pohodlně a bez přestupu přímo do "Ovy".

Ve vlaku jsme toho ovšem  jako správní turisti  ještě mnoho stihli. Dalo by se říci, že na tak krátkou dobu, jakou jízda vlakem z Třince do Ostravy je,  opravdu dost. Krom protahování šlach ve stylu Thajského boxu , přes svačení v 10. minutě celodenního výletu, až po testování schopnosti Českých Drah poskytnout pomoct postiženému z 3. Vagónu (ano, byl to náš vagón).  Poslední zmíněnou zkoušku si pro ČD připravil ten filuta Miki, jež se ujal příležitosti otestovat připravenost ČD  pomoci cestujícím v nouzi hned, co ten červený čudlík vedle sebe spatřil. Místo pomoci se však dočkal pouze nepříjemné průvodčí (asi jim přišlo divné, že by někdo žádal o pomoc s vystoupením, někde v půli úseku - Louky nad Olší / Karviná... "Nezastavujéém, máme zpoždění...")

V Ostravě jsme se vyvlačili (vystoupili)  na hlavním nádraží, kde nám malým byly zajištěný lístky těmi velkými. Když už každý pevně svíral v tlapce lístek a tramvaj konečně dorazila, započal tvrdý boj u "vložte jízdenku". Což ovšem pro mnohé zajistilo zábavu celou cestu Ostravou, než jsme vystoupili v Dolních Vítkovicích. Zbývalo pár kroků, pak  pár kroků s pár členy cizího oddílu a už jsme stáli před otočnými dveřmi do ostravského ráje vědy a techniky spolufinancovaného Evropskou Unií, jak nám sdělila každá tabulka, u každého turniketu, v každém patře.  

Zde jsme byli náležitě označkování, obdařeni vstupenkami a mohli jsme se vrhnout do průzkumu celkem tří,  až po strop narvaných expozic, zaměřených na (kdo by to řekl ?!) vědu a techniku (?a civilizaci?). Nebudu zde psát o tom, co se mi líbilo a nelíbilo, myslím si, že to je individuální u každého. Co však říct můžu, je, že si zde určitě našel každý něco svého. ( Ok, ok. Tak za mě propojování elektrického obvodu :D )

Zkoumáním a pokusy jsme strávili pár hodin, než jsme se všichni srazili u kinosálu (spíš jsme se srazili u Maca a jeho smažených kuřecích kousků, ale původně to měl být kinosál...). 3D promítání přišlo na řadu a z nás se na chvíli stali svědci obživnutí létajících monster pravěku.

Zhruba po 30 minutách promítání ovšem monstra uletěla, my odevzdali brýle a rozhodli se ukončit naši návštěvu Ostravy a zamířit plni nových vědomostí domů. Nutno dodat, že jsme se rozhodli celkem na poslední chvíli a podle toho také vypadala cesta na tramvaj. Avšak, stihli jsme ji ! Opět jízda Ostravou a tentokrát  navlačení (nastoupení)  na hlavním nádraží. Zbývala nám už jen cesta domů, ve které už se asi v důsledku znavení neudálo nic moc zajímavého a my v celku a poklidu dorazili zpátky do Třince, kde náš poznávací výlet skončil. Myslím si, že to byla super akce a zase něco nového k vidění. 

 Míro

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Maco

Členem oddílu 36 let

Velký kávomil obdařený božskou trpělivostí.