Školení vedoucích

Teď už oficiálně, máme v oddíle čtyři "osvědčené vedoucí turistického oddílu mládeže" navíc. Konkrétně pak Stroužka (mě), Kufiho, Mira (alias Péťu) a Luss.

Protože Kaménka s úspěšně absolvovaným kurzem přijíždí domů, můžu už napsat pár podrobnosti o tom Sloupovském.

Školení se konalo minulý víkend od 6.3. - 8.3. 2015 a dělo se na něm skoro vše, na co si jen můžete vzpomenout.

Začalo to sjezdem všech účastníků a vedoucích lektorů (13+5) v pátek odpoledne. Hned po seznámení do nás ještě Permon stihl nalít nějaké ty vědomosti a hurá spát (každý jak mu bylo libo).

Sobotní budíček v 7:00 se účastníkům moc nelíbil a docela se divili, když jsem jim oznámil, že to je u nás standard. Začli jsme záhadným nalezením Permonovy ponožky (rozcvička) a pokračovali nabitým programem i po snídani. Stihli jsme se dotnknout právních záležitostí, zdravovědy, logistiky akce a mnoha dalších užitečných věcí. Nechybělo ani provětrání našich hlav běhacímy hrami (téměř úpolovými), jako bylo "Člověče nezlob se! bez kostek" nebo zachraňování vzácného druhu žabiček, které skákaly přes dálnici.

No a po spokojeném návratu do chaty a svačení se nám znenadání ztratil Permonek. Následovala pátrací akce, při které jsme se naučili mnoho nového a Permonka jsme nakonec našli. Navazující debriefing  byl pro všechny v mnoha směrech určitě přínosný a účastníci měli možnost uvědomit si jiná důležitá rizika akce.

Sobotní večer byl zakončen zopakováním našich znalostí ve formě hry Riskuj! a v neděli dopoledne následoval závěrečný blok a to hlavní, přezkoušení našich znalostí a dovedností.

Všichni účastníci úspěšně absolvovali a jeden z nás dokonce vyrovnal dosavadní rekord (já to nebyl) .. :)

Dodatečně děkuji všem školitelům a účastníkům akce. Se slovy "Je nás zase o něco víc" tímto ukončím a doufám, že budu (budeme) dobří vedoucí.

Stroužek

Článek + fotky na asociačních stránkách

 

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Stroužek

Členem oddílu 7 let