Běžky: Gírová a špatné počasí

Tak se nám stalo, že jsme pocítili jaké je to být za ZDÍ (ti co nevíte o čem mluvím, viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%ADse%C5%88_ledu_a_ohn%C4%9B#Za_Zd.C3.AD)

Druhá akce týkající se běžek tento rok. Tentokrát přišlo kromě Mikiho i více malíků a tomíků na akci, a ikdyž už na Mostech foukalo, tak jsme vůbec nevěděli co nás čeká. Klasika jako vždycky. Když jsme se sešli, tak jsme poklábosili, namazali běžky, domluvili se co a jak, a vydali se na cestu.

Někdo byl rychlejší někdo pomalejší, tak či tak jsme postupovali dopředu. Šlo vidět že stopa už moc udržována nebyla, sice psali, že stopu projíždějí každý den, mě se zdála tak týden netknutá. Pomalu jsme dojeli ke Studeničnému, už tady bylo dost větrno, ale nejhorší to bylo u sesuvu. Vítr co foukal zboku, byl tak silný, že jakmile si někdo sundal běžku, měl co dělat se sbíráním sebe samotného ze země, natož v chytání odfukované běžky. Na zemi skončilo pár Malíků, ale naštěstí bylo kousek závětří a nám se podařilo se dostat za něj. Vydýchli jsme a zas jsme pokračovali dál. Vítr byl dost nepříjemný, ale nejhorší jsme měli za sebou, teď jsme byli hnáni za vidinou tepla do chaty. V chatě jsme se ohřáli, dali si do nosu a připravili jsme se na cestu zpět. Nevěděli jsme jestli je situace lepší nebo horší a proto jsme se připravili na nejhorší. A zbytečně. Ikdyž foukalo, tak to už nebylo tak hrozné a ke konci túry nám i sluníčko zasvítilo.

Nakonec jsme dojeli všichni dobře. Zažili jsme si zimu jak má být a zjistili jsme, že Noční hlídka na Zdi to nemá vůbec jednoduché.

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 7 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.