První pomoc na schůzkách

Téma celého měsíce února bylo zopakování základů první pomoci. Po třech schůzkách teorie mělo přejít do praxe... Ve středu se nakonec nepodařilo, v pátek ano.

Děkuji organizaci KaPA za to, že přijali pozvání k nám na schůzku. Konkrétně pak paní Kopové a paní Vavrošové.

Ve středu jsme naštěstí pro naše malíky a tomíky zůstali jen u teorie, zato pátek si užil svoje.

Věděl jsem, že Kufi s Luss jsou na školení a že na schůzku jdu místo nich já. Domluvil jsem se proto s Wiky a Anet, které nám udělaly figurantky = zraněné (dodatečně jim za to děkuji).. :

Naše figurantky

 

Všechno klaplo, a tak po trošce té teorie od paní Kopové, která jezdila 30 let rychlou záchrannou službou, mohla akce propuknout a někdo začal řvát. Byla to Anet, která upadla na schodech a zlomila si nohu. Po ošetření od vrstevníků se ale stalo něco "nečekaného", ve skladu k tomu všemu začala řvát i Wiky. Proto se Ania s Niki se slovy "Kolik jich tady ještě je?" odebrala zachránit dalšího nešťastníka.

Wiky už vyklepaná ve skladu zimou ani nemusela moc fingovat zranění a po několika minutách byla ošetřena i ona.

Až na pár komplikací si pátek vedl dobře a za to jim patří pochvala. Nyní doufáme, že až se "nedejbože" někdo v loďce nebo někde jinde zraní, budou naši malíci a tomíci schopni alespoň zavolat pomoc a za pomoci operátora v telefonu poskytnout základní péči. Protože ti starší u nich nebudou muset v tu chvíli být a nebo právě ti starší budou oni ranění...

Více fotek na našem Facebooku:

První pomoc na schůzce - KaPA

 

Stroužek

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Stroužek

Členem oddílu 7 let