Filipka – Krkavice

Zima se dole v údolí zcela vytratila. Museli jsme tedy za trochou sněhu a chladu do hor. Na túru směr Loučka, Filipka, Krkavice a Návsí se sešli Maco (já), Losos, Káťa, Miky, Vojta, Alf, Kufi, Ania, Rudek, Lea, Čenda, Stračena, Vítek a Niki.

Ze začátku nic moc sněhu, ale stačilo to k radosti a rozhodnutí, že musíme někde sněhovou bitvu. Miky stále nabízel každou louku, kterou spatřil, ale počkali jsme až na křižovatku pod Stožkem a neudělali jsme chybu. 

Nejdříve jsme se ale zastavili na Filipce a dali si něco teplého do žaludku, a pak ukryli skřítka z Filipky. Skrývalo se dobře, protože sněhu na Filipce ještě mnoho nebylo.  Právě až před stoupákem na Stožek začal být sníh souvislý a vhodný na koulovanou. Určitě vyhrála ta nejlepší skupina, takže jestli se nepletu, tak to byla ta naše. ☺ 

Na Stožku jsme si chvilku odpočali a pokračovali na Krkavici. Není to nijak vysoká hora. V souvislém hřebeni není skoro ani vidět, ale sněhu tu bylo zdaleka nejvíce.  Tady jsme ukryli dalšího skřítka a klesali dolů.

Cestou jsme zejména žili vyprávěním o knize „Píseň ledu a ohně“ a těšili se na letní tábor. Čenda splétal plány, kdo s kým bude a proti komu se bude bojovat.

Akce byla fajn. Doufám, že nejen pro mne.

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Maco

Členem oddílu 35 let

Velký kávomil obdařený božskou trpělivostí.