Rok s dodávkou

Je to rok, kdy jsme ukončovali projekt shánění peněz na koupi dodávky. Je to rok od doby, kdy se náš sen začal měnit v realitu. Je to rok, co dodávku dáváme dohromady k obrazu svému a užíváme ji. Malinko bych se chtěl ohlédnout za tímto časem a napsat, co nás ještě čeká.

Někdy v polovině července 2014 jsme dostali z HITHIT sebrané peníze, očesané o malou provizi za zprostředkování sbírky. Začali jsme se společně s naším technickým guru Jirkou Ondryhalem koukat po starší dodávce. Zaplať pánbůh za to, že jsme ho jednoho dne potkali. Něco jsme našli, Jirka s námi odjel, prohlédl a řekl „No, je to pěkné auto, ale já bych ho nebral. Skoro nemá péra a nějak rachotí.“ A šlo se hledat dál.

Nakonec jsme našli našeho krasavce v Mostě. Zrovna ho stihli dovézt z Německa, kde sloužil na vození lidí. Takže nalítáno celkem slušně (286 000 km), ale krásně opečovávaný motor, péra jako nová, sem tam nějaká rezka. Stanovisko Jirky (zajel se na něj kouknout v době našeho tábora): „Berem.“  V polovině tábora se vydává výsadek na koupi dodávky a jeden z nás pak odjíždí i s dodávkou do Třince. Padne volba na Šneka, protože má režijku a vrátí se nám zadarmo. Do dodávky ještě nacpeme vše, co už na táboře nepotřebujeme, třeba lodě.  Hodně nás překvapilo, jak málo místa to zabralo.

Po návratu z tábora prvotní servisní kontrola u Jirky s plánem, co nás čeká a zásadní věci, jako výměny tekutin, oprava světel a kontrola brzd a jejich výměna.

Víme, že někdy kolem jara, kdy již bude slušné počasí, nás čeká nějaké svařování, řezání, výměna rozvodových řemenů a oprava laku na několika místech. Taky vystříkání dutin a spodku auta.

Podzim přišel a s ním i užívání auta. Náš Boxer již stihl být v Opavě, na Slovensku, v Kaménce, v Hrabyni, v Litoměřicích (vezl 18 kol pro závodníky na Železného Tomíka) a v Domašově. Vozil nás na vodu, na hory, na běžky v zimě, dovezl materiál a samozřejmě se v rámci testování a oprav jen tak projížděl J.

Na jaře jsme mu dali co proto, rozřezali, vyoperovali špatné části a vystavěli nové, vystříkali, natřeli, zatemnili, vylepšili, vyčistili.

Slouží nám dobře, ba co ještě lépe. Jezdí se v tom výborně. Momentálně upravujeme vnitřní prostor, aby byl pohodlnější, bezpečnější a příjemnější.

Během toho všeho jsme dělali normální akce, plánovali tábor a vytvářeli PF a trika pro dárce.

Co nás čeká? Opravit a vyleštit lak. Konečně pak polepit polepem se jmény dárců. Rozeslat kalendáře pro dárce a hlavně si s dodávkou užívat. Jen během prázdnin pojede do Dědova u Adršpašskoteplických skal, do Radenic blízko Žďáru nad Sázavou, do Rakouska do Raxalpenu a do Slovinska. Snad se všechny plánované cesty podaří uskutečnit.

Stav tachometru je 294 000 km.

Pár fotek závěrem, ať vidíte všichni, jaký je to krasavec. Nebo se přijďte podívat v tuto sobotu do klubovny mezi 10 a 12 hodinou.

Nakonec snad jen velké díky všem, kteří nám přispěli, moc díky i Jirkovi, který na autě strávil mnoho hodin a za hubičku a v neposlední řadě dík všem, kteří se aktivně zapojili do oprav a úprav našeho hrdého lva.

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Maco

Členem oddílu 35 let

Velký kávomil obdařený božskou trpělivostí.