TMLko v Dědově 2015

Sotva začaly prázdniny a už před námi bylo první letní dobrodružství, a to TML akce za odměnu, které se tento rok účastnil: Maco, Káťa, Ania, Alf, Adam, Miky, Vojta, Chip a Já (Kufi). A co se na TMLku událo no to Vám svými zápisy sdělí téměř všichni účastníci.

1. příjezdový den

Hnedka z rána jsme se sešli v Loďce, kde jsme se měli pomalinku sbalit a později se vydat do Hrádku na svatbu od Pišky, abychom ji zazpívali, jako to bývá ve zvyku. V Hrádku jsme chvíli čekali, naštěstí nám kostel poskytoval dost stínu na to, abychom vyčkali v pokoji. Zanedlouho už bylo po obřadu a svatebčané pomalu začali vycházet z kostela, a to byla naše chvíle. Vytvořili jsme formaci a mohli jsme jít na to. Písnička Svítání v podání TOM 1303 Maracaibo a Mírovy kytary. Po našem malém vystoupení jsme popřáli novomanželům a vydali se stlačit medovník co jsme dostali odměnou. No to bylo to malé zdrženíčko, a teď jenom do Loďky vyložit pádla a hurá do Dědova už doopravdy. Na sluníčku krásných 30°C 4h cesty a písničky Dědy Mládka ilegal band před náma..... Juchůů..... Naštěstí nám hrál ten Děda Mládek. Po zmíněných čtyřech a něco hodinách jsme dojeli na místo celí zpocení a při vystoupení z auta nás krásně ovál vítr, ale to bylo tak vše dál už jsme zažívali zase hyc. Se starou Dědovskou chalupou nás seznámil Pan Veselý, jenž se s tím moc nepáral. Řekl nám že podlaha musí být úplně čistá, lepší než když jsme tam vlezli, kde co je co pokosit a kde můžeme pro vodu a kde nesmíme si čistit zuby a byl pryč. Takže nás čekalo vybalení, zabydlení, dělání jídla a poslouchání toho jak zde nemůžeme přežít, že to je jak z hororu, načež kluci začali natáčet Horor. Večer jsme se domluvili co všechno navštívíme za týden..... ne Sněžka to nebyla :( .... a zahráli si bang a šli spát.

                                                                                                                                                               Kufi

2. den Adršpašské skály

Tak jsme to tu přežili 1.noc. Samozřejmě nás probudila tradiční kytara. Každý se zajímal, jestli bude rozcvička a co je na snídani. Po snídani nám Svatý Maco nakázal co si s sebou máme vzít. Naskákali jsme do Dodávky a asi za 5 min. jsme dorazili. Když jsme platili vstupné na parkoviště, tak ten chlápek svatému Macovi řekl: "Vy jste dlouhej, tak zaparkujte támhle dozadu, ať máte víc místa." když jsme parkovali, tak jsme si dělali srandu, že tady v Teplicích ví, jak je Maco dlouhej. Čekala nás spousta schodů, nahoru, dolů a Poláků. Každý po chvilce začal sténat, že ho bolí nohy. No jo, ti Poláci. Za dalších 10 oplzlých vtipů jsme došli ke skále Madonna, kde jsme začli chystat oběd. Nějaká tupá ženská začla hysterčit, že žerem ve skalách. No, Kufi ji to řádně oplatil. Už jsme byli u východu, ale Svatý Maco musí prozkoumat každou štěrbinu, kterou vidí. V jezeře plaval strašně velký sumec, pak jsme usoudili, že to je Kapr. U východu byly suvenýry, takže si Adam utratil většinu svých peněz. Pak jsme dodávce začali říkat Macomobil. Bohužel to k ní bylo asi 5 km. Ušli jsme 100 m a bylo to jen 4,5 km do konce. V Teplicích asi mají i teplé jednotky délky. Popohnala nás bouřka a hlad. Ani jsme se nenadáli a byli jsme u dodávky. Večer jsme hráli tradiční bang! Samozřejmě jsme nevěděli v kolik jsme šli spát.

                                                                                                                                                            Alf

3. den Peklo, Nové město nad Metují

Ten den jsme vstávali časně ráno. Posnídali jsme a vyrazili naším Macomobilem na nákup pití, svačin a obědu. Každému z nás Maco koupil nanuk. Potom jsme vyrazili do Nového města nad Metují (Fetují), tam jsme navštívili zámek a poobědvali v zámecké zahradě. Následovně jsme vyrazili do Pekla. V Pekle jsme navštívili chatu, kterou postavil stejný architekt jako Pustevny. Při cestě do Pekla kouslo nebo bodlo Mikiho něco do ruky. Po cestě zpátky k Macomobilu to bylo z kopce. Tůru i den jsme si užili.

                                                                                                                                                        Adam

4. den Bazén

Poté co už všichni byli nastoupení u snídaně, na naše dveře začal bušit Kufi se slovy: "kozy, kozičky vstávat!" Pomalu jsme vylezly z kozího chlívku a v kuchyni na stole byla nachystaná vaječina. Všichni si nacpali břicha. Poté jsme si šly dát šlofíka, ale opět nás probudilo klepání, bouchání, a bušení na naše dveře. Poslušně jsme nastoupily na mytí auta. když jsme měly umyto, tak se Maco s leštičkou vrhl na toho červeného obra. Maco leštil a leštil a když konečně doleštil tak všechny čekaly výborné palačinky , které Kufi dělal od srdíčka. Po chvilce balení jsme všichni nasedli do naleštěného Maco - mobilu a vyrazili na plejtváčí párty (bazén). Chvíli nám trvalo najít místo na zaparkování, ale podařilo se. Všichni jsme s úsměvem došli až k místům kde jsme se utábořili. Všichni kluci se rozběhli na skluzavku a po chvíli přiběhli celí roztřesení na deku. Po dvouhodinovém střídajícím se koupání, sušení, luštění křížovky, se začalo stmívat jak u bazénu tak na nebi, takže jsme radši vyrazili domů. Po cestě jsme se ještě stavili do Lídlu. Dlouho jsme obdivovali tamnější zboží a nákup. Dorazili jsme do Dědova. 

                                                                                                                                                        Ania

5. den Teplické skály

Ráno byla snídaně už připravená, tak jsme se slezli a posnídali si. Dnes jsme měli namířeno do Teplických skal, které jsou vedle Adršpašských. Při odjezdu z chalupy a zavírání branky jsem si podřel hlavu o asfalt..... no prostě GGC. Teplické skály jsme prošli skrz na skrz, aby toho nebylo málo viděli jsme plno skalních útvarů. V teplických skalách jsme zacestovali i do Sibiře, když už jsme byli v tom Pekle, tak bylo třeba zajít do chládku. V Sibiři je celoročně +- 10 °C. A co bychom se nadáli byli jsme zpět v chalupě. Zahráli jsme si bang! Viděli jsme jak se 3 strnadi mydlí a jak se taky mydlili v bangu! Pak jsem dělal večeři, zatímco ostatní hráli Frisbee a po večeři zase Bang!, a páák Dixit a páááák večerní hra. Večerní hra byla spíš stezka odvahy na místním hřbitově, který byl dost strašidelný za dne jak jsme později zjistili natož v noci.

                                                                                                                                                         Kufi

6. den Dobrošov

Ráno jsme na snídani měli chleby s nutelou, medem a marmeládou. Do Dobrošova jsme jeli v cca 10:30 a cestou jsme šli nakoupit oběd do Lidlu. Potom jsme čekali na prohlídku a Maco si dal kafe, ale zastihl nás při čekání déšť a tak byl MACO celý morký. Při prohlídce jsme se seznámili s malými vojáčky (jeden z nich sral) a prošli jsme si vojenský srub Zelený. Zajímavé bylo, že dolů bylo méně schodů než nahoru. Měli jsme divnou průvodkyni (špatně mluvila atd.). Na pevnosti měli splachovací záchod, což byla rarita. Taky tam byla nábojová žumpa, která byla obestavěná železobetonem. Potom jsme jeli domů. Na svačinu jsme měli meloun. Hráli jsme frisbee a na večeři byla krupice.                                                                                 

Poučení na závěr: železobeton se hodí k bunkrům - Kufi

                                                                                                                                                       Vojta

7. den Cesta na Ostaš

Ráno jsme vstali. Šli jsme na snídani. Po snídani nám řekli, ať se jdeme převléknout a šli jsme hrát (vylepšenou) dámu. Měli jsme uběhnout okruh, na kterém nás čekali 4 úkoly, které jsme museli splnit, aby jsme mohli zahrát tah. Dopadlo to remízou. Následovně jsme šli hrát frisbee. Když jsme dohráli frisbee, měli jsme oběd. Po obědě jsme vyrazili na Ostaš. Na Ostaši jsme viděli skalní bludiště, krásné skály, po některých jsme i lezli. Sbírali jsme borůvky a z našeho Alfa se stal pasák koz. Byl to jeden z nejlepších dnů.

                                                                                                                                                      Adam

8.den Den odjezdu

Už to skončilo a musíme domů, abychom se ale domů dostali, museli jsme pořádně pouklízet, hlavně tu podlahu! Tu podlahu, skrz kterou se chtěl Pan Veselý v pornotílku dívat holkám pod sukně.....škoda, že naše holky neměly sukně. No a tak jsme uklízeli a uklízeli a uklízeli, pak to Pan Veselý zkontroloval a prej dobré a už jsme vyráželi domů. Cestou domů jsme se nikde nestavili, jelikož jsme neuklidili dostatečně včas. Dojeli jsme navečer, vybalili jsme věci z dodávky, zavřeli Stračenu na záchodě v loďce a rozešli se do svých domovů.

                                                                                                                                                  Kufi

Závěrem bych chtěl říct, že Dědov je nádherný a to okolí taky. Měli jsme bezva TMLko! Užívali jsme si ho pořádně a doufám, že se do Dědova ještě jednou podívám.

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 7 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.