Slovinsko a Itálie - LOV 2015

Autem v 1600 m n. m., překrásné hory, koupání se v 5° vodě, výšlap v naprostém lijáku, krásné výhledy, spaní pod širákem, ale také krásy starého města, pohoda při moři, vyhlídka na noční Terst. To vše jsme si zažili na LOVu 2015 

Rád bych Vám všem, co tohle čtete, povykládal o úžasném Letním Outdooru Vlků, který se konal tento rok, 2015, ve Slovinsku a Itálii. Tento nápad se začal formovat v hlavě Šnekovi, ihned potom co jsme mu povykládali o předchozím LOVu na Muráni. Během roku ještě připravil dva přechody hor a to Podzimní přechod Beskyd a Velikonoční přechod na Vsetínsku. Byl jsem na obou, a proto jsem byl hodně natěšený na Slovinsko. Slovinsko, ale nebyl žádný přechod ovšem přechody pro mě bylo skvělé nakopnutí.

Abych se teda dostal k tomu Slovinsku. Jeli jsme zde na šest dní v úplném závěru prázdnin, a proto jsem byl ještě víc natěšený, jelikož jsem v neděli 23.8. sešel z brigádky dolů do Tomíku a mohl si užít poslední dny prázdnin jinak než pracovně. 23.8. jsme se sešla celá banda (Šnek, Smíšek, Laura, Kača Dordová, Abuš, Terra, Luca, Miro Kubiczek a Já) nabalili jsme dodávku řekli si co a jak a šli si lehnout na pár hodin. Naše dovolená oficiálně začala 24.8. ve tři hodiny ráno v Loďce kde jsme nabrali vítr do plachet a kurz Trenta, Slovinsko. Cesta probíhala jako klasická cestovačka zájezdovým autobusem, cesta,  čurpauza, cesta, jídlo, spánek,…. Do doby než jsme se dostali do vyšších nadmořských výšek ve Slovinsku. Zde jsme totiž začali obdivovat nádhernou přírodu a sílu naší dodávky, která si poradila s 18% stoupákem a výškou nad 1600 m. n. m. Potom co jsme dojeli na místo, tak jsme si vybalili a postavili stany. První věc co nás zklamala, bylo počasí, které nebylo nejlepší. My jsme ale byli pořád nadšení, tak jsme si i za lehkého krapkání šli dát procházku okolím Trenty. Nechtěli jsme to nijak přehánět, počasí nehlásili lepší, bylo se třeba poradit. Zvolili jsme si za cíl sedlo Čes Dol, na kterém jsme si zažili krásy místních hor a taky pořádného lijáku. Liják neliják sedlo bylo za náma, ale ještě větší trable před náma, a to ohlášení ještě horšího počasí. Na triglav bychom museli v 5 ráno a s mokrými věcmi a celodenním špatným počasím by to nešlo, tak jsme zvolili postup dál, do Itálie. Už jsme zaplatili dali sbohem s místními horami a šli zalehnout. Co čert ale nechtěl, ráno jsme se probudili do nádherného slunečného dne, ale to už bylo pozdě a tak jsme se smutkem ve tvářích si projeli pár vodopádů, koupačku v 5° vodě a další cestování dodávkou.

Dodávkou jsme dojeli do Itálie už kolem odpoledne. Šnek nás naváděl na nejpěknější pláž Itálie, kterou si našel na Googlu. Co si ale nenašel, byla přístupová cesta. Ta totiž vedla po ostrých skalách v docela solidním sklonu, kde měl problém kde kdo z nás, ale do moře jsme se dostali, ať už přes pláž, tak skokem ze skály. V Itálii jsme byli, moře jsme okusili, teď už jenom spaní a jídlo. To jsme vyřešili ještě předtím, než se setmělo a to zaparkováním dodávky na parkovišti na nějakém vršku. Za dodávkou jsme si rozložili karimatky a spacáky a užívali si Slovinského hvězdného nebe (Ano Slovinského, jelikož hranice Itálie se Slovinskem byla kousek). Další den byla naplánovaná flákačka u moře, kterou jsme taky absolvovali krátce potom, co jsme tak hodinu hledali cestu k pláži. (ach ty cesty na ty pláže). A den potom jsme prohlíželi krásy Terstu a zámku Miramare. Poslední večer před námi užívání krásné Itálie a Slovinska, vyhlídka na města a moře, hvězdné nebe. To parkoviště se pro nás stalo takovým domovem ve Slovinsku, protože jsme se zde rádi vraceli všechny tři noci z dovolené. Ale 29.8 jsme mu museli dát sbohem, museli jsme se vrátit domů. Ale ne ledajakou cestou, ale přes Bohinjské jezero, nejkrásnější jezero v Evropě, a s tím opravdu souhlasím. Sice nebylo tak teplé jako moře, ale o to se mi v něm lépe koupalo, bylo prostě lepší jak moře, ale i s ním a celými horami, Planickými skokanskými můstky a celou dovolenou jsme se museli rozloučit, protože nás čekala cesta domů. Kde jsme dojeli pozdě v noci.

Na závěr bych rád poděkoval za super dovolenou, do skvělé oblasti, jen škoda toho Triglavu :/ Ale ten si vylezeme Šneku! A abych Vám dokázal že jsme si jenom neužívali, tak jsme se naučili i novým slovinským slovíčkům a to:

 Vrt – Zahrada (odvozeno od Alpinski Botanicki Vrt)

Otroci – děti

U(s)pokojenci – senioři (tím s si nejsme jistí)

Odprto x Zaprto – Otevřeno x Zavřeno

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 7 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.