72 hodin - 2015

před dvěmi roky: uklízení odpadků, před rokem: uklízení odpadků..... na to přece máme Kukavůz, pojďme v rámci 72hodin zkusit něco nového!!....tak jsme teda zkusili

Jednoho dne jsem klasicky projížděl Facebook a narazil jsem na odkaz 72hodin 2015 jak tam píšou jaké mají trička apod. Tak mě to hned nadchlo a v tu ránu jsem psal Smíškovi, jestli už něco neplánuje (minulé dva roky plánovala), a že já jsem se koukal a přemýšlel jsem o tom, že bychom stloukli ptáčkům budky. A tak se stalo, že jsem tento nápad chtěl zrealizovat. 


Domluvil jsem se s Macem o akci, napsal jsem na Slezskou ornitologickou společnost, jaké budky máme stavět, vytiskl pár návodů, domluvil se s Capochem na dřevu, sbalil nějaké nářadí, objednal trička a 10.10.2015 jsem čekal s tričkama v kupéčku na všechny lidi co měli přijít. přišli: Wiki, Niki, Lea, Leňa, Čenda, Adam, Chip, Vojta, Miky, Maco a Alf. Rozdělili jsme se na tři skupiny: a to skupina Sýkora Koňadra(holky), Sýkora Modřínka(Alf, Adam, Miky) a skupina Lejsek(Čenda, Chip, Adam). Každý dostal rozměry materiál, nářadí a mohl začít s prací. Začalo se rýsovat, vyměřovat a řezat. Pak zavolal Rosťa, že na nás zapomněl a že nám přiveze dřevo. Tak jsme všeho nechali, zašli se dovnitř ohřát a počkat na rosťu. Po přivezeném dřevu jsme se znova pustili do rýsování, vyměřování a řezání. Jak už bylo vše hotovo pustili jsme se do obědové pauzy. Celý den byla zima tak jsme byli rádi za všechny pauzy. Po obědové pauze jsme začli objevovat první chyby, špatně nařezané dřevo, a taky druhé chyby, špatně nařezané tvrdé dřevo do kterého se nedalo zabít hřebík bez toho aby se něco nepokazilo. no tak jsme s tím trochu bojovali až jsme dotvořili dobrou budku Sýkory Koňadry, kterou jsme s dalšími dvěmi předešlými šli vyvěsit.


Ponaučení do příště, příště všechno nařezat rovně a nebrat si tvrdé dřevo. Děkuji všem lidem co mi pomohli s tímto projektem a doufám, že příští rok zkusíme ještě něco novějšího! 

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 7 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.