Brigáda ve Stříbrných horách

Milý čtenáři určitě si pamatuješ hlavní základnu Stříbrné hory z dob Dobývání Jižního pólu 2014 nebo chalupu, která se musela uklidit před rekonstrukcí jedno léto 2013 nebo neříká ti náhodou něco Doupě Elektrykáře ? Ano je to jedna a ta samá budova, a My jsme do toho doupěte znova vlezli, abychom ji uklidili po rekonstrukci...

12.12.2015 má být slavnostní otevření Stříbrných hor a nikdo od nás nemůže, jaká to škoda, no a než se to znova zavře a dodělá se okolí chalupy, tak jsme se chtěli ještě jednou podívat na to místo. Jediná příležitost, která se nám naskytla byla ta, že po stavbě uklidíme a můžeme tam strávit jednu noc. Tímto se na brigádu přihlásil Maco, Stroužek, Shaun, Alf, Niki, Anett, Aga, Wiki a Já. 

v sobotu 21.11. jsme časně ráno vyjeli z Loďky a vyrazili směr Stříbrné hory, ty jsou naštěstí poměrně blízko, a tak jsme tam za +- 3 hoďky byli. Přivítal nás pan Správce, který nás provedl vysvětlil nám co a jak a pak nás tam zanechal samotné. Než jsme se ovšem pustili do práce, tak jsme zavzpomínali na Staré dobré časy, kde co bylo, kde se co změnilo co je jinak apodobně, a taky jsme si znovu připomněli onoho Elektrykáře, který zde přebýval a možná ještě přebývá.

(Ti co se nechytáte nebo jste už zapomněli, Jak jsme do této chalupy přišli poprvé, tak vypadala ,jako kdyby ze dne na den někdo tento dům opustil. Dříve už jsme věděli, že zde přežíval starý Elektrykář a jeho dílna tomu taky nasvědčovala, měli jsme pocit jako by tam pořád byl..... no a ten pocit jsme němeli náhodou přes noc se vždycky otevřely dveře do sklepa, které šly normálně těžko otevřít, světla nám blbla a boiler na vodu byl zničený. Později jak jsme dobývali Jižní pól se dveře taky samy od sebe otevíraly, po schodech někdo běhal, a přitom všichni byli na svých místech, nebo nám vypadávaly pojistky..... Náhoda ? ... nemyslím si.)

Naši vzpomínací chvilku jsme museli rychle zrušit, protože před náma bylo ještě dost práce. Rozdělili jsme se na několik týmu a každý  tým si vzal za úkol uklidit část domu a tak jsme postupovali. úklid, svačina, zhejtování příšerných lustrů v první polovině hlavní místnosti, úklid, oběd, další hejtování lustrů apod. To bychom ale nebyli my, abychom si chvíle pauzy neužili pořádně, a tak jsme se vrátili k Bangu!, který jsme s sebou přitáhli a dali si pár partiček. Práce pokračovala až do večera, ono když musíte jednu místnost vytřít tak 3x dookola, protože ten prach je tam pořád a né a né se ho zbavit, tak se zabavíte na hodně dlouhou dobu. Naším očím, kromě těch Lustrů! neuniklo i velké množství zásuvek, zajímavě umístěných po celé budově nebo divné křížení obvodů a zhasínání světel v koupelně vypínačema z chodby... Náhoda ? večer jsme se všichni umyli... naše pleti se zas o pár odstínu zesvětlily, a někdo šel hrát bang! a někdo si šel vykládat napokoj. Bang jsme hráli někdy do noci a než jsme šli spát tak jsme si ještě povykládali o Elektrykáři, a že ty zásuvky mají jiný, vyšší účel, stejně tak jako ty lustry, které podporují sílu elektrykáře. Další den jsem se vzbudil něco před půl sedmou a řekl jsem si, že půjdu zahajcovat, aby ostatní vstávali do tepla. Tak jsem se vzal přešel jsem do kotelny, která má venkovní přístup a jen co do ní vlezu, sehnu se pro přepravku na uhlí, tak se za mnou zavřou dveře, ke všemu ty dveře měly kliku jenom z venkovní strany, protože ještě nebylo dost klik a já jsem se neměl jak dostat ven.... náhoda ? nemyslím si ..... byl jsem uvězněn, snažil jsem si vytvořit nějakou provizorní kliku ale nešlo to, třískal jsem do různých trubek a křičel jsem no prostě dělal jsem kravál, ale nic.... až po nějakém čase mě začal hledat Maco, protože jsem nepřišel na snídani, vysvobodil mě s výsměchem a ikdyž jsem si říkal že to je beztak jenom pár minut co tam sedím hodiny ukazovaly devět hodin.... mno fajn Elektrykáři na 2,5 hoďky jsi mě zavřít dokázal, ale já tě dostanu! Tak jsme posnídali šli dělat závěrečný pořádek a kolem třetí jsme po předávce odjížděli.

Bylo supr se podívat jak zrekonstruovali celou chalupu, jak vypadá mnohem jinak, než když jsme tam byli posledně. Všechno je modernější (až na ty jedny lustry) a prostě fakt se nám to všem líbilo a už doufáme kdy se tam co nejdříve zase vrátíme. Díky všem vlkům za pomoc a doufám, že i ostatní to tam co nejdřív uvidíHodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 7 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.