Záhada v Opárenském údolí - Podzimky 2015

Již na začátku nového školního roku, přišla k nám do oddílu zpráva o tom, že se v Opárenském mlýně stala záhada. Její správce byl nějakým způsobem rozpuštěn a následně vypuštěn ve své vaně a přitom byl v mlýně sám a koupelna byla zavřena zevnitř. Tato záhada nedala spát mnoha nejlepším detektivním hlavám všech dob a právě ti přijeli danou záhadu vyřešit. Podařilo se jim vyřešit Záhadu ? Pokud jsi byl TY, milý čtenáři na podzimkác, tak víš jak všechno dopadlo, pokud ne tak se to v následujícím článku dočteš!

Jako tradičně byl sraz na nádraží, Maco a část přípravného týmu, Stroužek, Ewa, Anett, Niki a Wiki, jeli napřed dodávkou všechno přichystat a to už ve 3 ráno, tak si nestěžujte, že jeli dodávkou. Zbytek přípravného týmu, čili Já, Shaun, Alf a Smíšek jsme bedlivě vyhlíželi budoucí detektivy, inspektory, komisaře a kdo ví jaké hodnosti ještě na Třineckém Centrumu. Cesta nebyla zrovna nejkratší a zabrala nám dost času, ale nakonec jsme dojeli do Opárenského údolí a kolem několika mlýnů jsme nakonec našli ten náš, Opárenský.

Ve mlýně nás přivítalo místní služebnictvo, majitelka, a další policajti SNB, forenzní technictvo, apod. Ale to muselo počkat protože ještě nebylo vykonáno to nejdůležitější!..... oběd! no nechápejte mě zle, ale jít řešit záhady s tím, že vás ruší kručení v břiše je zkrátka nesmysl. po obědě do hlavní místnosti konečně přišli detektivové, inspektoři, agenti .... však chápete, konkrétněji(Nick Carter - Miky, Shaggy - Chip, Hercule Poirot - Vojta!, Murdoc - Čenda, Harmon Rabb - Rudek Raab, 007 - Losos, Tintin - Adam, Daphne - Leňa, Lara Croft - Lea, Temperance Brenanová - Káťa, a teď to možná netrefím ale Agentka Scullyová Kája ? snad možná Starlingová), o některých jsem si myslel, že budou o sebe více dbát, ale .... jsou to detektivové. Ti shlédli výslech všech možných podezřelých, dozvěděli se co potřebovali a měli chvíli na své samostatné bádání. Všechno to skončilo na nedalekých vodních hrátkách. po svačině jsme dali deskovky ať se napětí uvolní, seznámili jsme se s hrou fantom města pražského a někdo byl na vodních hrátkách. pak už následovala večeře, večerní zpívání mytí zubů a šlo se nakutě.

Ráno jsem vstával, abych zahajcoval v kuchyni zatímco hospodyňe Smíšek dělal snídani. Poté jako každé naše ráno rozcvička, snídaně, ranní úvod a náslodovala Stroužkova hra s šiframa, potom měla být svačina, ovšem tu nám hospodyně nenachystala, a tak se po ní šla sekretářka Wiki podívat no a pak už byl slyšet jenom křik z hora, Sherlock (já) s Watsonem (Shaun) jsme byli u mrtvoly první... Ano Hospodyně byla mrtvá, sekretářka od krve s nožem v ruce, a zbytek detektivů nám v patách. Situaci se musela uklidnit, všichni detektivové do kuchyně, vytvořit týmy a po jednotlivých týmech nahoru a zbytek mohl dělat výslech.... tohle trvalo tak všehovšudy 20 minut, a pak se vše pohlo k vodním hrátkám. Po obědě následovaly hry od Niki, Ewy a Wiki, později smíšková hra a tak se to táhlo až do večera. Večer bylo na programu zpívání a po čase spánek.

Další den časně z rána byla rozcvička, snídaně však to známe a Maco začal svou hru, ta byla na dýl no dejme tomu 2 hodiny čistého hraní, byla složitá a moje zpackání všeho vysvětlování by vám ji moc nepřiblížilo, snad jen, že 3 týmy se vydaly po různých mapách hledat různé místa a každý na daném místě dostal jiný počet bodů. proto bylo nezbytně nutné umět dobře vybírat místa. jakmile jsme skončili bylo tak akorát na oběd. po obědě jsem měl prostor já pro svou historku se sňatkovým podvodníkem a během toho nám do vysílačky příšlo hlášení, že Novinář Alfons našel mrtvolu nedaleko zříceniny, kterou nám sdělil SNB Stroužek, tak jsme se vydali nahoru vyšetřovat a vyslýchat a než jsme se stihli všichni vrátit dolů tak detektivní tým byl hádejte kde ? ....... na vodních hrátkách opět. no nic tak jsme povolali vyšší sílu městečka palerma a to duo ŠÓNALF, kteří rozhýbali menší Palermo sezení. To přerušil až Maco s nákupem. dali jsme proto sváču a program se posouval dál do večera, který probíhal podobně jako ty dva předtím. 

Tento den jsme měli před sebou nelehký úkol a to za každou cenu najít vraha a chytit jej, bylo nám jasné, že to co se tam děje není shoda náhod, a že to má nějakého strůjce. Poslední hon na vraha se děl časně z rána a krom důkazů sesbíraných z předchozích dnů se oběvily ještě nové důkazy, všechno začalo zapadat do sebe a všechno nasměřovalo skupinu Carter, Shaggy, Poirot k Alfovi jež byl opravdovým vrahem. pak mám chvíli pauzu, jelikož jsem se vydal do přírody sbírat čísla po macově hře takže až do oběda nevím co se dělo, ale po obědě jsme předuklízeli dohrávali hry co se nevlezly do časového plánu a připravovali jsme poslední večer. Ten jako každou podobnou akci končil Rautem se spoustou dobrot, promítáním filmu: Tajný život Waltera Mittyho, klábosení, zpívání a zakončení podzimek.

Poslední den byl už jenom o úklidu a cestě domů, kterou jsme tak jako předtím absolvovali ve stejných dvou skupinách. při úklidu šlo jasně vidět že se nikomu nechce, jelikož všichni uklízeli celkem pomalu a nikdo nechtěl už jet domů, ale holt museli jsme. Další podzimky za náma... a co si vlci připraví další rok ? nechme se překvapit.

NA závěr bych chtěl obeznámit všechny s celou zápletkou děje: Pan správce nebyl takovým správcem jakého jsme si všichni představovali. Mlýn mu nepatřil a byl ve správě. Jednoho dne však správce navštívil nějaký pán Kalivoda, který si mlýn nárokoval skrze rodovou linii a tudíž měl být po právu jeho, to však správce nechtěl dopustit a opustit mlýn nechtěl a proto Kalivodu zabil, z výčitků svědomí, nebo aby ho nedopadla policie, všechno odkázal dceři a zinscenoval sebevraždu. To však zkomplikovalo situaci ještě víc, protože se na místo činu sjeli detektivové všech dob v čele se Sherlockem a Watsonem. Správce se zamaskoval do role novináře, aby měl vyšetřování na dosah ruky, mohl ovlivnit vyšetřování a držet si situaci pod kontrolou. Byl v tom ale háček, a to obavy z toho, že ho jeho bývalé služebnictvo pozná, a proto se rozhodl zabíjet detektivům pod nosem. Naštěstí ho však detektivové včas chytli. 

Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 8 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.