Filipka

  Na začátek bych chtěl říct, že akce měla mít zprvu něco kolem 16 km a měla se táhnout z Návsí přes pár vrcholů těšínských beskyd až do Nýdku, proto i to brzké ranní vstávání, které se nakonec ukázalo jako zbytečné. Proč ? 
Když jsem plánoval tuto akci, tak mě pohled z okna velice rmoutil, protože jsem čekal už delší dobu zasněženou krajinu. Po sněhu nebylo ani památky, a tak jsem naplánoval akci z Návsí přes Filipku, Malý Stožek, Velký Sošov, Malý Sošov až do Nýdku. Vstávat se muselo opravdu brzo, pro ty co dojíždějí do Třince třeba z Písku ještě dřív (Tak nemamrejte všichni, že to bylo včas, já vstával o hoďku dřív! :D), ale co nám tohle ráno přineslo bylo dobrých 20 čísel sněhu a pořád sněžilo. Nevím jestli to bylo schválně vytvořeno tou přírodou nebo jak, ale opravdu jsme měli sníh. Na jednu stranu jsem byl rád, konečně začnem lyžovat, na druhou stranu jsem měl obavy, že mou trasu asi nezvládnem.

V Třinci na nádraží se sešli: Maco, Vojta, Miky, Anett, Niki, Káťa, Leňa, Čenda, Losos, Adam a Danda. Vlakem jsme se vydali do Návsí a odtamtud už nahoru na Filipku. Na to jak moc sněžilo a fučelo jsme šli v celkem dobrém tempu, ovšem časem nás začala zpomalovat značně se zvětšující hloubka sněhu. Nějakým způsobem jsem se ocitl vepředu vláčku, a tak trochu jsem ostatním rozrážel cestu, pry mé Yettiovské nohy jsou na to stavěné, ale boty nebyly. Chůzi a chůzí a kocháním se zasněžené krajiny jsme se dostali až na chatu Filipku, kde jsme spočli a nabrali nové síly na cestu do Nýdku. 


Povídáním a Shazováním se do sněhu a "koulováním" jsme si to pomalu řinuli dolů, ale v polovině cesty projel kolem nás traktor s radlicí a shrnul sníh tak chytrým způsobem, že se z cesty stala nádherná skluzavka a musím říct, že každý minimálně zavrávoral. Došli jsme do Nýdku na zastávku, kde jsme museli počkat na bus. Nikdo ovšem nečekal, že se setkáme s Veitovými, čili Bocmanem a jeho ženou. Maco si s nimi popovídal, zavzpomínal a pak už  jsme jeli domů.

Doma jsme byli něco okolo druhé, takže po výšlapu bylo ještě dost času v neděli odpoledne, takže brzké srazy nejsou až tak špatné! 
Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 7 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.