Halda Ema a ZOO

Z počátku se jednalo jenom o procházku na Haldu, ale jelikož je ten kopeček hlíny trošku pod naše poměry a zašli jsme ho docela rychle, zvolili jsme ZOO jako výplň zbývajícího času.
Na Ostravském nádraží jsme vystoupili Já, Brácha Shaun, Maco, Miki, Vojta, Adam a Losos. Po nakoupení svačiny jsme sešli k tramvajím a autobusům a vydali se do města, kde nás čekal Míra.

 S Mírou, naším průvodcem, jsme se vyšli vzhůru kolem Kleptičkovy kovárny až až na Haldu. Byl to teda dost tak těžký výstup. Výška haldy, která je srovnatelná s nadmořskou výškou Terasy Konečné s náma udělala svoje. 

No a co se zbývajícím dnem ? Kousek od nás bylo ZOO, tak jsme si řekli, proč se nepodívat na zvířátka, i když jich se mnou dost šlo už na Haldu. Koupili jsme lístky, naplánovali jsme si sraz, a pak se všichni společně vydali obdivovat krásy světové Fauny.

Hned ze začátku jsme pozorovali toho nejroztomilejšího mazlíka vůbec, červenou pandu, potom jsme se zastavili na statku, kde se kluci vyřádili mezi kozama. Já s Mírou jsme sešli k prasatům a Skotskému náhornímu skotu, který měl podobnou srst, jako Shaun vlasy. Dál jsme pozorovali tygra, levharta a lvy. U jedné klece s vycpaným levhartem jsme chvíli váhali, jestli je to vážně vycpané a ruku vstrčit mezi mříže můžem nebo by ten levhart mohl hrát poker s jeho pokerfacem, nakonec byl vycpaný. Následoval pavilon s opicemi, kde smrdělo asi jako mnohým na táboře ve stanu, opravdu děcka styďte se! :D, kde Miky svým smíchem vyrušil párek Lemurů z jejich milostné záležitosti. Po opicích na hrochy! potom na slony! na medvědy a hulmany! (na ty jsme se těšili, jenom oni na nás ne a byli zalezlí), na smažák v housce! na žirafy! a do pavilonu Evoluce! Tam z celé evoluce byli zachyceni jenom šimpanzi. Vrátili jsme se všichni dohromady zpátky na start a počkali na opozdilce, dali si bílou čokoládu, kterou se nám podařilo nějakým způsobem zprasit (díky Maco) a uháněli na vlak.

ZOO bylo sice neplánované, ale myslím si, že to zpestřilo celý výlet, a že jsme si užili skvělý výlet v Ostravě!
P.S. všichni TMLkoví -> některé klece byly z Železobetonu :O
Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 8 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.