Rybí dům

 Tak protože to Ruda nenapsal, píšu to já. Pro velký úspěch dokonce napodruhé, protože mě zradila technika.. :(

V sedm ráno jsem se probouzel za zvuků dopadajícího deště a říkal jsem si: "To bude super túra, v tomhle počasí." Po krátkém přemýšlení jsem se rozhodl akci nezrušit a díky nápadům Macovým jsme akci trošku předělali oproti původním plánům.


Na sraz jsem přišel já, Maco, Miky, Vojta, Rybář, Ruda, Adam a Chip a vyrazili jsme směr Albrechtice, abychom naložili Dandu a Leu.První z našich zastávek byla u Karviné, kde jsme se podívali na tzv. "českou Pisu" (Farní kostel sv. Petra z Alkantary), ta si svou přezdívku vysloužila díky odchylce 6,8° (šikmá věž v Pise je nakloněna pouze o 3,05° od kolmé osy), a zároveň jsme se dozvěděli i spoustu nových a zajímavých věcí.

Druhou, trošku nečekanou, zastávkou se stala benzínová pumpa, kde jsme nakoupili, umyli zrcátka, natankovali a jeli zase dále (samozřejmě s placením).


Třetí, a taky konečnou, zastávkou byl Rybí dům v Chotěbuzi, kde jsme navštívili obří akvária se spoustou vodních živočichů. Mě nejvíc zaujal skoro metrový kapr, hodně dlouhý sumec nebo axolotl mexický. Záhy jsme navštívili rybí restauraci, ve které si každý dal, co mu bylo po jeho chuti (Kofola, smažák, rybí karbanátky...) a poté jsme se rozloučili s Leou a my také odjeli domů. Maco nám ještě udělal taxíka a rozvezl nás do našich teplých domovů.

Celkem vydařená akce a těším se na podobnou další.

Stroužek

Hodnocení článku

5

Autor článku:
Stroužek

Členem oddílu 7 let