Vánoční loďka 2016

Slepuje očko do očka, řetězy z papíru, není to jen tak z plezíru a v domě voní vánočka, co kdyby právě zrovna teď, pohyby prstů stále stejný, už ví, že je to beznadějný, už to ví, že se nedočká. Řetězy papírový změní se na okovy, nikdo jí neodpoví, nikdo se nezeptá, za šperky safírový nekoupí to, co není, je jako ve vězení, vánoční noc, vánoční noc. ...

Jak už to bývá ke konci roku. I my slavíme společné Vánoce. Sejdem se vždy ve hojném počtu a společně si užíváme vánoční pohodu. Tento rok jako ty předešlé jsme se sešli v Loďce. Všichni byli na místě krátce po čtvrté, protože jak je u nás zvykem, nechodíme načas, ale jsou Vánoce můžeme to protentokrát prominout.

Potom co jsme byli všichni pospolu, řekli jsme si jak večer bude vypadat, protože od září máme plno nových tváří a ty nevědí co se dělá na vánoční loďce. Hráli jsme deskovky, Pin pong, fotbálek nebo něco jiného. Nejvíc lidí zabavil asi Pin pongový kolotoč. Vánoční večeři jsme tento rok zvolili Hovězí vývar s nudlemi. Musím přiznat, že místo polívky s nudlemi jsme měli nudle s polívkou … no aspoň to bylo sytější. Doufám, že díky tomu neměl potom večer nikdo hlad a když jo tak se dojedl cukrovím. A když byla večeře snězená byl čas na hřeb večera. Rozdávání Dárků! To proběhlo venku u stromečku způsobem losování. Každý si vybral dárek, ale otevírat jsme je otevírali až dohromady v klubovně. Dárky byly tento rok hodně rozmanité. Od zavařovaček s recepty přes šály, panáčky, přívěsky, vycpávané sněhuláky až po funkční jezdící autíčko ze slámek a špuntů z Coca-coly, dost husté! Během toho kdy si děcka užívaly dárky přišel Míro a s mírem přišla kytara, a to znamenalo jenom jedno. Byl čas zpívání, kdy jsme si znova připomněli písničky ze zpěvníku. Né všem se chtělo, ale Vánoce jsou časem kdy májí být lidé spolu, a proto jsme taky zpívali všichni pohromadě a nehráli si mezitím pinec. Po zpívání nás čekala pohádka na plátně, tak se všechny děti co mají rády pohádky přesunuly do pinpongárny, čili děti a Já, abychom se podívali na Tajný život mazlíčků. Což bylo víc než super! Perfektní pohádka! Hlavně ten králíček… Pak už zbyl jenom čas na čtenou pohádku a postupné usínání.

Ráno jsme si posnídali, rozdělili jsme se do úderných uklizecích čet, abychom uklidili a šli domů.
Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Kufi

Členem oddílu 7 let

Zapálený, bláznivý, hrr, věrný, spolehlivý. Prostě velké psisko.