Běžky trénink

Nádherné ráno, mráz, sníh a začátek sezóny na běžky. Co jiného než trénink. Nasedáme do dodávky ve složení Maco, Miky, Vojta, Eliška, Stračena a Chip a uháníme do SKI Mosty kde nás už bude čekat Dominik. Ten jede na Zimák a chce se před tím trochu naučit jezdit.
Bylo by to krásné, kdyby začínal den takto. Bohužel začal již doma. Zabouchnu dveře a zjišťuji, že nemám klíče, nemám mobil abych dal vědět Dominikovi, že jedeme dodávkou místo vlakem a honí nás čas. No nic. Ještě, že mám klíče od dodávky. Škrabu auto, startuju a hurá na sraz.
Přijíždíme na Mosty  a je jasné, že dnes bude krásný den. Setkáváme se s malým Lososem, Dominik jako by mu z oka vypadl, a jdeme na místo kde je běžkařský okruh na trénink. Bohužel není upraven a tak nazujeme běžky a skrz sjezdovky dojedeme na klasické místo kde začíná trasa na Gírovou. Tady namažeme, projdeme co je potřeba dělat, vyzkoušíme koloběžku a hurá do stopy.
První úsek k rozcestníku nad tunelem zvládáme i přes nováčka na běžkách za 30 minut. To nás přesvědčí, že zvládneme i Studeničné a tak se vydáme dál. Krásné okolí, zasněžený les, parádní stopa. Dominik sice padá, ale jinak mu to docela jde. Jen se neumí sám zvednout. Takže ho vždy dojedu, postavím a jedeme dál. Druhý úsek však jedeme už hodinu a dál se nemůžeme vydat díky času. 
Takže otáčka, pomalé sjezdíky a učení Dominika jak se udržet na nohách a nespadnout.  Kupodivu přes prvotní nezdary se mu to na konci daří a poslední dlouhý sjezdík dá úplně bez pádu. 
Sjedeme ještě pruďák k parkovišti, nasedneme do dodávky a po cestě domů se zastavíme u Tadka na kremeš a kofolu.
Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Maco

Členem oddílu 35 let

Velký kávomil obdařený božskou trpělivostí.