Studeničné

Ráno jsem plný napětí. Mrazivé počasí udrželo parádní podmínky na běžky. Původně naplánována krásná trasa z Bystřice na Filipku přes Loučku měníme na Studeničné, protože je přihlášeno hodně lidí, kteří na běžkách nestáli. Proto volíme stopu, která jim pomůže udržet nohy ve správném směru.
Tentokrát jedeme vlakem. Je nás 15 a to je hodně. Vlak je narvaný až po strop, který olizují moje běžky. Prostě krásné počasí s inverzí vylákalo spousty túry chtivých lidí z Karvinska a Bohumínska. Takže v Třinci je už plno. 
Vystupujeme v Mostech a kráčíme po ledovém kopci pod sjezdovku a pak kousek po svahu na místo kde startuje běžecká stopa. Namažeme, nováčkům na běžkách přidáme červený vosk (lepidlo na sníh) na patu, aby jim to neujíždělo dozadu a trochu přibržďovalo z kopce a šlo jim to lépe.  Namazání se osvědčilo. 
Po cestě jsem sice ještě trochu přimázli některým, ale jinak až na první metry jim to šlo velmi dobře. Soustředili se na střídání noh a dobré skluzy a neřešili tolik jestli jim to ujíždí a kolik je to stojí sil. 
Na Studeničném jsme si dali polévky a kofoly, snědli své svačiny, poblbli a Palo stihl zlomit hůlku. Rozhodl se, že ztrestá sněhuláka a mám dojem, že spíše ztrestá mamka jeho. Jak se říká "Komu není z hůry dána, v apatyce nekoupí."
Nahoru krásně pod 2 hodinky, což na úplné začátečníky je luxusní čas. Dolů většina ujíždí už krásně svižně a to pod vedením Lososa. Já si beru na starost naše nejmenší, Máju a Anetku, a postupně je učím jak sjíždět a nepadat, jak plužit a jak využít mírného kopce na protažení skluzu. Májo neboj se, rozjeď to rychleji a nebudeš padat. To jsou mé nejčastější věty. Poslední kilometr do cíle už jedou svižně a krásně. Na delších sjezdech dají jen pár pádů a to ještě spíše ze strachu nebo balancu než kvůli toho, že by dělaly něco špatně.
Už se těším na Zimák. Obě jedou a určitě se hodně zlepší. Moc díky Lososovi. Jeví se jako správný vlk a možná i budoucí instruktor.
Hodnocení článku

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Autor článku:
Maco

Členem oddílu 35 let

Velký kávomil obdařený božskou trpělivostí.