Mr. Who
Mr. Who?

HRA 2020

29. 11. 2020 proběhla v Třinci šifrovačka pod názvem HRA. V článku si můžete přečíst jak ji viděli dva její účastníci.

ANET

29. 11. 2020 Šifrovka

Dopoledne jsme se sešli v loďce. Do týmu jsme byli předem rozdělení. Náš tým ve složení já, Dano, David a Filip byl oslabený tím, že nedorazila Bára, které nebylo dobře. Druhý tým (Ania, Tery, Maky, Šimon, Dominik, Myšák) a třetí tým (Losos, Markéta, Dodo, Tom, Teo) byly kompletní.

 

V loďce nám Maco řekl, co máme dělat a dal nám první šifru v kinder vajíčku na vyluštění. Vyluštili jsme šifru (byl to šnek) a zjistili jsme, že máme jít k zelenému mostu. Tam Dano našel druhé vajíčko, které bylo pod mostem. Na šifře od mostu jsme ztratili i spoustu času, protože nám nedošlo, že tam byly dva znaky, který znamenaly, že je to morseovka. Když jsme to konečně vyluštili, tak jsme zjistili, že máme jít k lesní škole. Vůbec jsme nevěděli kde a co to je. Mohli jsme zavolat o radu. Každý zavolal někomu známému, ale věděla to jen moje babička. Zjistili jsme tedy, po telefonu, že další šifra je v lesoparku. U lesní školy bylo další vajíčko pod lavičkou. Ve vajíčku byl obrázek starého bazénu, který už neexistuje. Kde byla kdysi plovárna věděl jenom Dano. Byla kousek od Masarykovy a polské školy. Na místě je teď parčík pro psy. Další vajíčko bylo schované ve stromě. Uvnitř byla šifra, asi to byla Caesarovka, ale protože píšu zápis zpětně, tak už si to nepamatuju. Po vyluštění šifry jsme šli k Albertu. Tam jsme delší dobu hledali vajíčko, a protože jsme už byli bezradní, tak jsme zavolali Macovi, který nám trošičku poradil. Ve vajíčku bylo napsáno V Zahrádkách. Zase jsme nevěděli, kde to je, tak jsme se poptali lidí kolem. Jeden pan nám řekl, že to je při Kauflandu, ale nebylo to tam. Poradil nám špatně. Byla nám už docela zima, a tak už jsme přestali hledat a šli zpátky do Loďky. Tak jsme skončili s pěti šiframi ze sedmi. 

V loďce jsme se znovu všichni potkali a zjistili jsme, že ani jedna skupina neměla všech sedm šifer. Dva týmy měly šest šifer, ale jeden z nich je našel bez nápovědy, takže vyhrál.  

 

TOM

V neděli posledního listopadu jsme se sešli v loděnici. Byli jsme rozděleni do 3 týmu Náš tým: já, Dodo, Teo, Losos a Markéta. V 10:20 dostala naše skupina první šifru. Když jsme šifru vyluštili, poslala nás k zelenému mostu, který vede přes Olši. Na pilíři mostu bylo vajíčko, ve kterém byla další šifra. Po vyluštění nás šifra nasměrovala do lesní učebny. Na spodní straně lavičky jsme našli další vajíčko, ve kterém byl obrázek venkovního bazénu. Mysleli jsme si, že to bude u vchodu do třineckého venkovního bazénu, ale tam to nebylo. Losos zavolal svojí babičce, která mu naštěstí poradila, kde byl kdysi starý třinecký bazén. Šli jsme zase přes zelený most až jsme došli na místo, kde kdysi bazén byl. Tam jsme na větví našli další vajíčko s šifrou. Dali jsem si svačinu, hlad byl jako vlk. Šifra nás zavedla na místo, kde kdysi stála socha Klementa Gottwalda (dnešní Albert). Vajíčko jsme našli v květináči. Navedlo nás do ulice V Zahrádkách, kde pod nápisem ,,V Zahrádkách" bylo v trávě další vajíčko s šifrou. Tu jsme vyluštili, ale už bylo 30 min. do konce limitu, tak jsme spěchali do Loděnice. Všechny šifry jsme tedy nenašli. V loděnici potom bylo vyhlášení. Nakonec jsme to nedošli, ale stejně jsme skončili na prvním místě. Konec byl v 15:20 hod.

Bylo to super. Sice byla zima, ale jinak fajn zážitek. Myslím, že se líbilo všem.

Tom

Zatím zde nejsou žádné komentáře.

Pro vložení komentáře se musíte nejprve přihlásit.