Mr. Who
Mr. Who?

Odlévání stop

Během nejtvrdších opatření konce roku 2020 jsme vybídli naše tomíky a malíky, aby se vydali s rodiči na hory a odlili v krajině stopy zvěře. Jak moc se jim to s rodiči povedlo a co přitom zažili se podívejte v článku. Další fotografie najdete ve fotogalerii.

VIKI

Ahoj Martine, tak jsme se včera vydali po stopách stop. Nebylo ideální počasí, ale v lesoparku jsme nakonec stopy u potoka našli. Odlili jsme ji a abychom měli splněné km, vydali jsme se na procházku. Po cestě zpět jsme si stopu vyzvedli. Měli jsme velkou radost, že nám stopa ztuhla. Zmoklí a zmrzlí jsme šli stopu domů očistit. Není sice úplně dokonalá, ale napoprvé si myslíme, že super. Viki, Maty a Katka

TERY

Posílám slíbenou stopu, cesta vedla z Nebor směr studánka Guty a stopu jsme našly až u sjezdovky na první cestě

FIDO

S rodiči jsme si vybrali krásný slunečný den na odlévání stop. Dlouho jsme žádné nemohli najít, ale nakonec jsme vedle rybníku na louce narazili na plocho odkryté země. Asi tam tudy projel nějaký bagr s radlicí. Hned jsme věděli že to by mohlo být to správné místo pro nalezení stop. Nějaké stopy od srnek jsme tam našli, ale ne všechny byli vhodné k odlévání, protože byly příliš plytké. Nakonec se nám podařilo najít a byla o to zajímavější, že to byly vlastně dvě stopy přes sebe.

Víkendovka Milíř- Kozubová- Košařiska (Maky, Domi, Šimon)

MAKY

Byla krásná slunečná sobota a my vyrazili z Milíře na Kozubovou, vzali jsme si dalekohled a viděli jsme náš domeček i Lysou horu. Na chatě měli ve výběhu kozy a dětské hřiště, jedna jim utekla, tak jsme ji naháněli zpátky. Po cestě jsme odlili stopu srnky, ale úplně se nám to na poprvé nepovedlo :-) Cestu jsme za stmívání ukončili na Košařiskách.

BŘÉŤA

V sobotu 14. 11. 2020 jsme se vydali na procházku po naučné stezce Za krásami vendryňské přírody.

Trasa: Vápenné pece ve Vendryni - směr Vružná - kříž pod Vružnou - vyhlídky na Polsko-rozcestí pod malým Ostrým - zpět k vápenným pecím.

Na hranici s Polskem u obory s muflony a daňky jsme se pokusili odlít stopu srnky.

Bylo pošmourno a větrno, sádře trvalo cca 30 min, než ztuhla.

Nakonec se vše podařilo, doma jsme nechali odlitek pořádně vyschnout a trochu ho očistili.

Zatím zde nejsou žádné komentáře.

Pro vložení komentáře se musíte nejprve přihlásit.