Kateřina Macurová
Kama

Trakaře padaly

V sobotu 22.5. jsem absolvovala svůj první výlet s oddílem. Z nádraží Třinec – centrum jsme jeli vlakem do Návsí. Předtím jsme ještě tipovali, jak se ten náš vlak bude jmenovat. Na nádraží v Návsí na náš čekaly další děti, takže jsme už byli všichni. Bylo nás celkem 13, čehož se vedoucí akce nemohl někdy dopočítat. Nejtěžší část výletu mě čekala následně, zapamatovat si jména dětí….Myslím, že konci výletu bych zvládla snad všechny vyjmenovat. 😊

      Se stále ještě modrou oblohou nad hlavou jsme se vydali prudkým stupáním mezi domy směrem na Zimný. Skupinka se nám celkem trhla, Maco šel s rychlíkama vpředu a já (ze strachu, abych hned na prvním výletě neztratila nějaké dítko) šla vzadu s pomalíkama. Jak předpovídaly naše chytré aplikace, počasí se mělo pokazit. Tentokrát se bohužel nemýlily. Před 10 začalo pršet, prvotní deštíček se v průběhu hodinky změnil na vytrvalý, hustý liják, prostě padaly trakaře. Ale nejsme z cukru, takže jsme si z nepřízně počasí nic nedělali, oblékali jsme bundy a pláštěnky a pokračovali vesele v cestě.

      Zahráli jsme si klíště a čísla. Také jsme narazili na krásné mloky, poznali stopu zvířete (koně všichni uhádli) a Macova chytrá aplikace rozpoznala pěnkavu. Nejlepší ale stejně byla velká bahnitá kaluž, ve které někteří málem nechali boty. Během cesty jsme si taky hodně povídali a dozvěděli se třeba proč se vakcinace jmenuje vakcinace, proč je X-box lepší než PlayStation, nebo jak to letos udělat s Ježíškem, aby donesl všechno ze seznamu. O témata nebyla nouze. 


      Nesměla chybět ani svačinka, kdy bylo třeba chleba sníst dříve, než ho rozmočil vytrvalý déšť. Když jsme došli na rozcestí, proběhlo hlasování, jestli půjdeme ještě na Groníček. Těsným rozdíl jednoho hlasu jsme Groníček nedobyli a vydali jsme se směrem zpět do Návsí. Odměna na nás čekala dole, v podobě otevřené cukrárny. Tam jsme si dali každý něco dobrého. Po 15.ti kilometrech, kdy nám všem kapalo z kšiltovek a někteří měli asi mokré i trenky, jsme příjemně unavení dojeli rychlíkem zpět do Třince, kde nás přivítala blankytně modrá obloha. 

Zatím zde nejsou žádné komentáře.

Pro vložení komentáře se musíte nejprve přihlásit.