Ondřej Sobol
Ondrys

Mánesova stezka

Jako každý rok se náš oddíl letos zúčastnil tradiční Mánesovy stezky, první akce nového školního roku. Pro mnoho z nás to byla šance se ještě před první schůzkou vidět s našimi kamarády.

Po úspěšném výstupu, registraci a zorientování se v Návsí jsme se vydali na cestu k našemu prvnímu cíli, chatě Kozubová. Asi v polovině cesty jsme narazili na první kontrolní bod, kde na nás už čekali Vlci, od kterých jsme získali první razítko.

Díky pěknému počasí, přátelské atmosféře a hraní hry Čísla nám cesta rychle uběhla a za chvíli už jsme spokojeně svačili na Kozubové s dalším razítkem v našem startovním průkazu. Po této krátké přestávce naše výprava vyrazila do cílové destinace našeho pochodu, Dolní Lomné.

Cesta teď vedla většinou z kopce a ještě k tomu jsme byli odpočatí a najezení, takže naše tempo bylo přirozeně vysoké a po 15 km v pohodové náladě jsme dorazili do cíle. Tady už na nás čekali Vlci byly nám předány pamětní listy s Tatrankou a na hodinu jsme si užili atmosféru národopisných slavností "DOLNÍ LOMNÁ", kde jsme si také mohli koupit něco dobrého, jako třeba placky nebo cukrovou vatu.

Pak už nás čekala jen poslední část našeho výletu, tedy cesta na vlak do Bocanovic, odkud jsme dojeli zpátky do Třince a pak se všichni rozešli domů.

Komentáře pro tebe nejsou viditelné.

Vkládání nových komentářů pro tebe není povoleno.