Rostislav Capil
Capoch

Tour de Gírov

Navzdory zatažené obloze, ale s vidinou parádní soboty, jsme se kolem 9 hod sešli v Loďce, zrevidoval jsem počet helem, svačin a čokolád......no, když nebudu počítat tu svoji a vezmu v úvahu, že to je vlastně druhá akce, kde je čokoláda pro Rostíka povinnou výbavou....tak celkový počet 2 ks, je vlastně lepší výsledek než minule :).

Kopli jsme do pedálů a vyrazili směrem do Bystřice, kde na nás čekala Maruška, Luky a myslím ještě někdo.....jo a větrník v cukrárně. K mému překvapení jsme se na větrníky vrhli jen my dva s Macem a zůstal jen talířek a lžička :). Po cestě pár Macových postřehů, týkajících se pohybu kol, osob a vozidel na veřejných komunikacích....úkol zněl jasně, vrátit všechny ve zdraví rodičům....

Ani jsme se moc nenadřeli a už odkládáme kola u ptačí pozorovatelny na Gírově. Místečko malebné, lemované včelími úly, posezením, řekl bych takovým trochu lužním lesem, Olzou a malým rybníčkem. Pozornému návštěvníkovi jistě neujdou informační tabule o tom, co v okolí žije nebo roste a třinečtí Tomíci si mimo to našli "své skřítky".

Vzhledem k časové rezervě nabíráme kurz Bystřice-Nýdek, protože co by to bylo za tour bez vysokohorské etapy, že? V Bystřici se ještě objímáme s památným dubem, nepozorný cyklista zase s tabulí omezující vjezd na vozovku a už už míjíme ceduli Nýdek (Athény Slezska). Vrcholový spurt končí u studánky Na Ostrém vrchu, kde sbíráme zbytky plic, čepujeme vodu a loučíme se s Lukym, který se doufám celý vrátí domů do Nýdku.

Následuje příjemná část etapy a to sjezd k Vápenkám ve Vendryni, kde trošku pózujeme (co si budem namlouvat, taky to patří k Tour.....trocha slávy, sem tam foto s fanynkami.....) Odměnou za strastiplnou cestu, budiž nám zmrzlina u Motorestu....ti lepší můžou i dvě, aby ty kalorie dostaly pěkně na prdel....Tady se nám odděluje Maruška, která vzorně dala vědět, že ve zdraví spočinula doma na kanapi a my se vracíme zpět do Loděnice. Vyčkávajíc na příchozí rodiče děkujeme Lance Armstrongovi za povedenou? etapu, fotrovi Příroďákovi, že počasí bylo naprosto ideální a běda, jestli příště nebudou čokolády aspoň 3 !!!

Rosťa Svorada

Komentáře pro tebe nejsou viditelné.

Vkládání nových komentářů pro tebe není povoleno.