Martin Strnad
Maco

První letošní běžky

Konečně dostatečně nasněžilo, a tak se vrháme na hory. Naplánována je trasa Mosty - Studeničné - Mosty. Cíl je jasný. Oprášit po dvou letech dovednosti a naučit na běžkách ty, kteří to neumí.

Ráno se nasoukám do věcí na běžky, přihodím do batohu lékárničku a vosky a vyrážím směr nádraží. Svítí krásně sluníčko a vypadá to na pěkný den. Předpověď mi sice ukazuje, že to celý den nevydrží, ale krásné dopoledne na horách a na sněhu stojí za tu trochu námahy.

Tady už mě čekají první účastníci a postupně se sejdeme všichni. V Bystřici ještě přisedá Maky a za chvíli se již v Mostech škrábeme na sjezdovku, kde začíná naše dnešní trasa. Já, Maky, Kama, Viki, Bára, Tom, Anet, Miky, Dave, Frodo, Luki a klub příznivců krátkých kalhot (Fido, Prokop a Kryštof) jsme namazali běžky a mohlo se vyrazit.

Sníh byl čerstvý a jelo se přímo skvěle. Krásný skluz, žádné podkluzování a cesta ubíhala. Jediný kdo se trošku trápil byla Maky, ale po dodatečném přimazání ji to jelo taky.

Sluníčko svítilo, sníh se blyštil zářivou bělobou prostě paráda. Pomalu se začínaly honit mraky a vítr přidával na síle. Studeničné je tady. Necháváme tady Kamu a pomalejší část a zbytek ještě vyráží směrem k sesuvu, aby si ještě trochu protáhli svaly.

Pár krásných sjezdů a už jsme zase na Studeničném, kde si přisedáme k našim, dáváme si polévku, Kofolu a nějaké občerstveníčko.

Cesta zpět ubíhala rychle, všem se dařilo. Na sjezdovce jsme trochu moc brzo, proto trošku trénujeme. Počasí se prudce zhoršilo a my zahájíme ústup z hor na nádraží. Když přicházíme na nádraží, zrovna je na perónu vlak naším směrem. Nasedáme a jedem.

Bylo to super. Moc díky všem co jeli. Je to s vámi na horách skvělé. Smích, pohyb, slunce, sníh.

Komentáře pro tebe nejsou viditelné.

Vkládání nových komentářů pro tebe není povoleno.