Barbora Sikorová
Banji

Další z běžkařských výletů

Sice je toho sněhu letos málo, ale i tak jsme zvládli další běžky. Tentokrát nás původní trasa měla zavést až na Gírovou, kam jsme však kvůli sněhovým podmínkám nedojeli…ale více se dozvíte níže v článku!

Výlet začínal srazem na vlakovém nádraží Třinec centrum, kam jsme ale nedorazili všichni, plno účastníků se připojilo až v následujících stanicích. Počasí nám přálo a Slunce kouzlilo úsměvy na tvářích.

Na nádraží v Mostech jsme vysedli, vysvětlili si plán pro dnešní den a dali se na věc - šlapeme ze stanice až na sjezdovku, kde začíná naše dobrodružství. Ještě ale namazat běžky, nasadit sluneční brýle a hurá na to! Stopa byla celkem v dobrém stavu, a tak někteří z nás nasadili vskutku svižné tempo. Po prvním kopci jsme na chvíli zastavili, napili se čaje a účastníky rozdělili na dvě skupinky - rychlejší (jejichž plán byl dojet až na Gírovou) a pomalejší (kteří měli za cíl Studeničný a trochu si odpočinout). Když jsme se ale blížili ke Studeničnému, kvalita běžkařské trasy se zhoršovala. Po příjezdu jsme se ptali místních, jak cesta na Gírovou vypadá, ale řekli nám, že to nemá cenu a bude lepší to otočit. Tak jsme si dali svačinu a společně s druhou skupinkou se pomalu vraceli zpět.

I přes pár komplikací jsme si výlet užili hlavně díky slunnému počasí a skvělé partě!

Komentáře pro tebe nejsou viditelné.

Vkládání nových komentářů pro tebe není povoleno.