Přihlášení na akci

Chceš si s námi užít hromadu legrace?

Přihlaš se na tuhle akci a poznej nové lidi.

Ahoj! Jmenuju se Martin Strnad, ale u nás v oddíle mi říkají Maco, a jsem vedoucí téhle akce. Jak se jmenuješ ty?

Díky, , budu si to pamatovat. Je mi 44 let, kolik let je tobě?

Už jsme skoro u konce. Pro případ, že by se Ti na akci něco stalo, mi napiš telefonní číslo na zákonného zástupce.

Tak, už mám skoro všechny potřebné údaje. Už potřebuju jen e-mailovou adresu, na kterou odešlu potvrzení a další informace týkající se téhle akce.

Hotovo!

Na adresu jsem právě odeslal e-mail, ve kterém ještě musíš potvrdit svou účast.
Budeme se na Tebe těšit!

Odhlášení z akce

Je mi líto, že Tě na akci neuvidím. Pokud je chyba na naší straně a napíšeš mi důvod, postarám se o to, aby se již tato chyba neopakovala.

Zrušení akce

Díky tomuto formuláři můžeš zrušit konání této akce. Vyber prosím důvod zrušení akce, a úplně nejlepší bude, když ten důvod ještě rozepíšeš. Pokud se nehodí žádná možnost, zvol "Jiný důvod" a popiš o jaký problém jde. Po odeslání formuláře ještě bude možné akci zobrazit, ale už s ní nebude možné nijak manipulovat ani přidávat komentáře. Přihlášeným členům budou odeslány soukromé zprávy a přihlášeným nečlenům informační e-maily.

Cyklo Prašivá

Akci založil
Maco
Vedoucí akce
Maco
Instruktorský tým

Tato akce nemá žádný instruktorský tým.

Sraz
30. 9. 2018, 12:00
 Třinec Terasa konečná
Místo konání
Konec
30. 9. 2018, 18:00
 Třinec Terasa konečná

Tato akce není zpoplatněna.

Popis
 Druhá letošní cykloakce. Trochu větší záběr a delší trasa, ale nic tak hrozného.

S sebou
  • kolo
  • helma
  • svačina
  • pití
  • kapesné
Zajímavosti
Legenda praví, že majitel frýdeckého panství hrabě Jiří z Oppersdorfu se při lovu na Prašivé střetl s jelenem. Zraněné zvíře, rozlícené bolestí, přirazilo protivníka ke stromu takovou silou, že hrabě zůstal zaklesnutý mezi kmenem a parožím zabořeným hluboko do stromu. Hrabě přežil a z vděčnosti Bohu postavil na místě události dřevěný kostel. Stojí tam stále a to již od roku 1640.

Dřevěná chata stojící vedle kostelíku na Prašivé je výsledkem snahy místních vlasteneckých spolků, které od konce 19. století usilovaly o vlastní českou chatu. Chtěly tak čelit snahám německého Beskidenvereinu, který postupně obsadil svými horskými chatami Lysou horu, Bílý Kříž, Javorový nebo Čantoryji. Úsilí Slezanů na čas zbrzdila první světová válka, dočkali se tedy až v roce 1921. Stavba byla hotova za rekordního půl roku a na její vybudování přispěl pěti tisíci korunami i sám Tomáš Garrigue Masaryk, náš první prezident. 
Trasa
Třinec - Oldřichovice - Guty - Komorní Lhotka - Prašivá a z5
Zúčastní se