Přihlášení na akci

Chceš si s námi užít hromadu legrace?

Přihlaš se na tuhle akci a poznej nové lidi.

Ahoj! Jmenuju se Martin Strnad, ale u nás v oddíle mi říkají Maco, a jsem vedoucí téhle akce. Jak se jmenuješ ty?

Díky, , budu si to pamatovat. Je mi 46 let, kolik let je tobě?

Už jsme skoro u konce. Pro případ, že by se Ti na akci něco stalo, mi napiš telefonní číslo na zákonného zástupce.

Tak, už mám skoro všechny potřebné údaje. Už potřebuju jen e-mailovou adresu, na kterou odešlu potvrzení a další informace týkající se téhle akce.

Hotovo!

Na adresu jsem právě odeslal e-mail, ve kterém ještě musíš potvrdit svou účast.
Budeme se na Tebe těšit!

Odhlášení z akce

Je mi líto, že Tě na akci neuvidím. Pokud je chyba na naší straně a napíšeš mi důvod, postarám se o to, aby se již tato chyba neopakovala.

Zrušení akce

Díky tomuto formuláři můžeš zrušit konání této akce. Vyber prosím důvod zrušení akce, a úplně nejlepší bude, když ten důvod ještě rozepíšeš. Pokud se nehodí žádná možnost, zvol "Jiný důvod" a popiš o jaký problém jde. Po odeslání formuláře ještě bude možné akci zobrazit, ale už s ní nebude možné nijak manipulovat ani přidávat komentáře. Přihlášeným členům budou odeslány soukromé zprávy a přihlášeným nečlenům informační e-maily.

Dobytí vrcholu Goduly

Akci založil
Maco
Vedoucí akce
Maco
Instruktorský tým

Tato akce nemá žádný instruktorský tým.

Sraz
6. 12. 2020, 09:00
 naše Loděnice
Místo konání
Konec
6. 12. 2020, 16:00
 naše Loděnice

Tato akce není zpoplatněna.

Popis
V tomto víkendu se můžete přihlásit na několik procházek s vedoucími, kteří si řekli, že i když nemůžeme dělat akce, tak vytáhnou alespoň malé skupinky do přírody a tím dopřejí rodičům trochu volného dne. Přihlásit se můžete jenom na jednu akci z víkendu, aby se dostalo na co nejvíce lidí. 
S sebou
  • svačina + pití (teplé)
  • teplé oblečení
  • čepice
  • rukavice
  • DOBROU NÁLADU
Zajímavosti
Tajemná hora Godula, zvaná také Hodovnice, je spojená se starými Slovany. Bývalo zde pohanské obětiště a pořádaly se tu velké hody. Podle pověsti zde pramenila živá voda, která uzdravovala poutníky. Hora poskytovala úkryt též pronásledovaným evangelíkům v době temna.
Hora je také opředena pověstmi. Kromě pokladu černé kněžny se zde ukrývá i Ondrášův poklad.

TROCHA HISTORIE NÁZVU
Název GODULA - Slovo „god“ v praslovanštině znamenalo jakékoliv časové období, přičemž později se význam zúžil na „rok.“ Podle toho byly pojmenovány hody, zřejmě protože se slaví jen jednou v roce. Proto se hora nazývala Godovnica. Příponou „-ula“, což je původní rumunský určitý člen (podobně jako v angličtině „the“), připojovaný gramaticky za slovo, se zrodil současný název hory – Godula. Český ekvivalent Hodovnice vznikl pravděpodobně až zásahem českých puristů. Hora Godula dala jméno nejvýznamnějším geologickým vrstvám slezského příkrovu (část karpatské geologické soustavy), které pochází ze střední křídy. Místy až 2000 m mocné souvrství odolných pískovců buduje centrální část MS Beskyd, Beskydy Slezské a masiv Ondřejníka. Charakteristické nazelenalé pískovce se dosud těží v lomech v Ráztoce, v Trojanovicích, v Komorní Lhotce a zvláště pak v Řece na úbočí vrchu Godula.
Transport
Spoje tam

Třinec

09:00Komorní Lhotka

09:30

Spoje zpět

Komorní Lhotka

15:30Třinec

16:00

Trasa
Komorní Lhotka - Godula - Ropička - Lipí - Komorní Lhotka