Přihlášení na akci

Chceš si s námi užít hromadu legrace?

Přihlaš se na tuhle akci a poznej nové lidi.

Ahoj! Jmenuju se Martin Kufa, ale u nás v oddíle mi říkají Kufi, a jsem vedoucí téhle akce. Jak se jmenuješ ty?

Díky, , budu si to pamatovat. Je mi 22 let, kolik let je tobě?

Už jsme skoro u konce. Pro případ, že by se Ti na akci něco stalo, mi napiš telefonní číslo na zákonného zástupce.

Tak, už mám skoro všechny potřebné údaje. Už potřebuju jen e-mailovou adresu, na kterou odešlu potvrzení a další informace týkající se téhle akce.

Hotovo!

Na adresu jsem právě odeslal e-mail, ve kterém ještě musíš potvrdit svou účast.
Budeme se na Tebe těšit!

Odhlášení z akce

Je mi líto, že Tě na akci neuvidím. Pokud je chyba na naší straně a napíšeš mi důvod, postarám se o to, aby se již tato chyba neopakovala.

Zrušení akce

Díky tomuto formuláři můžeš zrušit konání této akce. Vyber prosím důvod zrušení akce, a úplně nejlepší bude, když ten důvod ještě rozepíšeš. Pokud se nehodí žádná možnost, zvol "Jiný důvod" a popiš o jaký problém jde. Po odeslání formuláře ještě bude možné akci zobrazit, ale už s ní nebude možné nijak manipulovat ani přidávat komentáře. Přihlášeným členům budou odeslány soukromé zprávy a přihlášeným nečlenům informační e-maily.

Cyklo Mánesovka #Másla!

Akci založil
Maco
Vedoucí akce
Kufi
Instruktorský tým
Sraz
2. 9. 2017, 08:40
 Třinec - Terasa u domu kultury Trisia
Místo konání
Konec
2. 9. 2017, 15:00
 Třinec - Terasa u domu kultury Trisia

Tato akce není zpoplatněna.

Popis
Konec prázdnin se blíží a školní rok začíná. V tomto čase se koná tradiční Mánesův pochod a my budeme zase přítomni, ale zatímco v minulých letech jste chodili pěšky tento rok si to s týmem #Másla! (Kufi, Losos a Máslo) můžete zajet na kole!

Cyklotrasu jsme zvolili 25km, tam a z5 krásná padesátka co víc si přát (Ti co byli na cykloakci 25.3, tak +- znají trasu a vzdálenost).

 Pokud se ale sejde banda lidí co po cestě zpátky bude mít ještě dost sil, nejsme proti, abychom si trošku zajeli a nahnali ty kilometry výš. Proto berte čas návratu jako orientační, ale do 15.00 se budeme snažit dojet do Třince. 

Ti co nemají v lásce kola a radši by šli pěšky se vůbec nemusí bát, že by přišli o body do bodování. Jednoduše vezměte rodiče, provětrejte se na vámi vybrané trase a nezapomeňte na startu do přihlášky napsat, že startujete za TOM 1303. Jednak nám tím uděláte radost a pak můžete uplatnit naši cenu za start. Pokud donesete účastnický list na 1. schůzku body vám budou započtené. U Mánesovky je to pak 50 bodů za akci a 2 body za každý km do celoročního bodování na Letní Ostrý.
S sebou
  • KOLO
  • přilba
  • sváča + pití
  • oblečení na kolo
  • kapesné
  • pumpička, lepení - kdo má
  • batůžek
Zajímavosti
Mánesův pochod se bude konat už po 38. jež je nazýván podle slavného českého malíře Josefa Mánese, který se v letech 1846 a 1854 delší dobu zdržoval na Těšínsku, kde bydlel u svých příbuzných v budově lesní správy ve Stříteži.
Cesta do Gutů a na Gutský vršek byla oblíbenou mistrovou procházkou a na jeho paměť byla už dávno nazvána Mánesovou stezkou.

Josef Mánes také přebýval v Jablunkově, kde se s oblibou věnoval kresbě tamních horalů - Jacků - v jejich typickém lidovém oblečení. Četné Mánesovy studie z dob jeho působení na Těšínsku dokazují, že tento kraj a lid vroucně miloval. Do svých náčrtků skicoval postavy horalů, rázovité kroje selských žen, dívek, záběry z beskydské přírody. Stal se prvním objevitelem krásy těšínského lidu, jeho krajiny, jeho krojů.

Dálkovým pochodem, který v současné podobě má více tras, jsme prodloužili původní Mánesovu stezku a přes beskydské hřebeny jsme spojili místa jeho pobytu a tvorby. Tyto trasy jsme zvolili ze Stříteže, kde nejčastěji přebýval, a z Návsí (Jablunkova), kde kreslil své studie, do Dolní Lomné. Zde se, v duchu mistrova odkazu, každoročně připomíná bohatství lidového umění v prosté kráse krojů, zpěvu a tance na národopisných slavnostech tohoto kraje.

Transport
Spoje tam

Třinec

09:00Dolní lomná

11:30

Spoje zpět

Dolní lomná

12:00Třinec

15:00

Trasa
Třinec - Karpentná - Milíkov - Návsí - Dolní lomná a z5
Zúčastní se